Telefon mobil Xiaomi - Redmi 12C Gray 3/32
| Specificații | |
| Brand | Xiaomi |
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | MIUI |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
| Versiune sistem operare | MIUI 13 |
| Model procesor | MediaTek Helio G85 |
| Numar nuclee | 8 |
| Senzori | Accelerometru Amprenta Senzor de proximitate |
| Continut pachet | Telefon Incarcator telefon |
| Culoare | Gri |
| Dimensiuni | 76.41 x 8.77 x 168.76 mm |
| Greutate | 192 g |
| SAR (W/kg) | 0.860 |
| An aparitie | 2023 |
| Altele | GPU: Mali-G52 MC2 |
| Tehnologie | 4G 3G |
| Frecventa procesor | 2 GHz 1.8 GHz |
| Dimensiune ecran | 6.71 inch |
| Tip display | IPS |
| Rezolutie (pixeli) | 1650 x 720 |
| Functii display | 268 PPI 500 nits |
| Memorie interna | 32 GB |
| Memorie RAM | 3 GB |
| Slot card memorie | MicroSDXC |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
| Porturi | Jack 3.5 mm microUSB |
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera principala | 50 MP Wide 0.08 MP Depth |
| Rezolutie camera frontala | 5 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD |
| Caracteristici foto/video | HDR |
| Blit | Da |
| Tip baterie | Li-Po |
| Capacitate baterie | 5000 mAh |
Mai multe detalii »
