
Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat AlecoAir AC09FRIZO
Aerul condiționat AlecoAir AC12 Frizo 4D (12000 BTU) primește recenzii bune pentru eficiență energetică remarcabilă și răcire rapidă, cu consum foarte mic (250-700W) și funcție WiFi care funcționează bine.
Utilizatorii au apreciat:
- Consum energetic foarte mic: 250-400W cu ECO și I Feel, 600-700W normal
- Răceste rapid și eficient spații 30-60 mp
- Silențios la nivel normal, mai ales cu modul silențios
- Funcție WiFi și app funcționează bine pentru control la distanță
- Funcție ECO și I Feel pentru economie energetică
- Montare ușoară și eficientă
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomot ventilator continuu chiar la treapta minimă pe modul silențios
- Lamele stânga-dreapta au zgomote în anumite intervale de curs
- Aplicația WiFi săracă în opțiuni, lipsesc majorității funcțiilor telecomenzii
- Fără scheduler în aplicație pentru pornire și oprire automată
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | AlecoAir |
| Tip produs | Standard |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip filtru | Filtru de praf lavabil |
| Capacitate generala | 9000 BTU |
| Capacitate de racire | 9000 BTU |
| Capacitate nominala la racire | 2600 W |
| Capacitate nominala la incalzire | 2600 W |
| Debit de aer unitate interna | 600 m³/h |
| Eficienta energetica racire | A+++ |
| Eficienta energetica incalzire | A++ |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 8.5 |
| Coeficient randament la racire EER | 4.12 |
| Tensiune alimentare | 240 V 220 V |
| Consum nominal la racire | 550 W |
| Consum nominal la incalzire | 500 W |
| Nivel de zgomot unitate interna | 31 dB 47 dB |
| Nivel de zgomot unitate externa | 61 dB |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire Ventilatie Dezumidificare |
| Caracteristici speciale | Timer Sleep Auto curatare 4D Airflow I Feel Digital Display Oscilatie orizontala automata Oscilatie verticala automata Mod Auto ECO Mode Turbo Mode WiFi Quiet Mode Child Lock Mod Health Functia 10 Heat |
| Utilizat pentru | Casa |
| Suprafata de montare | Perete |
| Numar trepte ventilator | 3 |
| Kit instalare aer conditionat inclus | Da |
| Recomandat pentru incaperi pana la | 35 m² |
| Agent de racire | R32 |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Lungime unitate interna | 820 mm |
| Latime unitate interna | 300 mm |
| Inaltime unitate interna | 200 mm |
| Greutate unitate interna | 9.5 Kg |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Lungime unitate externa | 730 mm |
| Latime unitate externa | 295 mm |
| Inaltime unitate externa | 540 mm |
| Greutate unitate externa | 22 Kg |
| Continut pachet | 1 x Telecomanda 1 x Aparat de aer conditionat 1 x Kit instalare 3m |
Mai multe detalii »