| Specificații | |
| Brand | Samsung |
| Tip produs | Standard |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip filtru | Tri-Care |
| Capacitate generala | 9000 BTU |
| Capacitate de racire | 2.5 kWh |
| Capacitate de incalzire | 3.2 kWh |
| Debit de aer unitate interna | 7.1 m³/min 8.6 m³/min 10.1 m³/min 11.1 m³/min |
| Debit de aer unitate externa | 45 m³/min 750 l/h |
| Eficienta energetica racire | A+++ |
| Eficienta energetica incalzire | A+++ |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 9.5 |
| Coeficient randament sezonier la incalzire SCOP | 6 |
| Coeficient randament la racire EER | 4.67 |
| Coeficient randament la incalzire COP | 4.74 |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Consum nominal la racire | 535 W |
| Consum nominal la incalzire | 675 W |
| Nivel de zgomot unitate interna | 16 dB 38 dB 56 dB |
| Nivel de zgomot unitate externa | 45 dB 59 dB |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire Ventilatie Dezumidificare |
| Caracteristici speciale | Mod Economic Curatare automata Repornire automata Racire rapida Silent Mode Temporizator 24h Good Sleep Indicator curatare filtru Mod Auto Display temperatura interioara SmartThings App Comutare automata Racire automata AI Activare/dezactivare semnal sonor Dry Comfort Spalare cu gheata Racire WindFree Senzor de detectare miscare |
| Utilizat pentru | Casa |
| Suprafata de montare | Perete |
| Temperatura minima de operare racire (-°C) | 10 |
| Temperatura maxima de operare racire (°+C) | 46 |
| Temperatura minima de operare incalzire (°-C) | 15 |
| Temperatura maxima de operare incalzire (+°C) | 24 |
| Numar trepte ventilator | 4 |
| Agent de racire | R32 |
| Dezumidificare (l/h) | 0.9 |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Lungime unitate interna | 889 mm |
| Latime unitate interna | 215 mm |
| Inaltime unitate interna | 299 mm |
| Greutate unitate interna | 10.5 Kg |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Lungime unitate externa | 790 mm |
| Latime unitate externa | 285 mm |
| Inaltime unitate externa | 548 mm |
| Greutate unitate externa | 30.7 Kg |
| Continut pachet | 1 x Telecomanda 1 x Manual 1 x Aparat de aer conditionat |
Vezi pe eMAG »
Produse similare la preț apropiat
Compară Samsung AR70F09CAAWNEU/AR70F09CAAWXEU cu
Samsung AR70F09CAAWNEU/AR70F09CAAWXEU vs Haier AS71PEPHRA-PRE/1U71WEPFRA-PRE
Samsung AR70F09CAAWNEU/AR70F09CAAWXEU vs LG S24ET.NSK/S24ET.U24
Samsung AR70F09CAAWNEU/AR70F09CAAWXEU vs TOYOTOMI JAPAN KTN-18CH/KTG-18CH
Samsung AR70F09CAAWNEU/AR70F09CAAWXEU vs Samsung AR24TXHZAWKNEU/AR24TXHZAWKXEU
Samsung AR70F09CAAWNEU/AR70F09CAAWXEU vs BOSCH 8731689736