Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat Ariston 3381413
Aparatul de aer condiționat Ariston PRIOS 25 9000 BTU primește recenzii pozitive pentru răcire rapidă și eficientă, unitate exterioară silențioasă și raport preț/calitate bun, ideal pentru camere 12-18 m2. Puncte minore: aplicația este veche cu funcții lipsă, Wi-Fi 5GHz incompatibil și kit instalare necesită plată suplimentară.
Utilizatorii au apreciat:
- Răcire rapidă și eficientă, 9000 BTU ajunge pentru camere 12-18 m2
- Unitate exterioară silențioasă
- Funcționare fiabilă și consum energetic controlat
- Raport preț/calitate bun
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Aplicație mobilă veche cu funcții lipsă (super silent), necesită telecomandă fizică
- Wi-Fi 5GHz incompatibil, doar 2.4GHz
- Wi-Fi se desincronizeaza după perioadele de inactivitate
- Kit instalare nu inclus, cost suplimentar ~50% din preț aparat
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Ariston |
| Tip compresor | Inverter |
| Tip filtru | Filtru de platina |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip produs | Standard |
| Debit de aer unitate interna | 1800 m³/h |
| Capacitate nominala la incalzire | 11291 BTU/h |
| Capacitate nominala la racire | 11314 BTU/h |
| Capacitate de racire | 9000 BTU |
| Capacitate generala | 9000 BTU |
| Nivel de zgomot unitate externa | 59 dB |
| Nivel de zgomot unitate interna | 54 dB |
| Eficienta energetica racire | A++ |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire Ventilatie |
| Caracteristici speciale | Follow me Functie Memorie Functie auto-curatare |
| Agent de racire | R32 |
| Temperatura maxima de operare incalzire (+°C) | 30 |
| Temperatura maxima de operare racire (°+C) | 50 |
| Temperatura minima de operare racire (-°C) | -15 |
| Inverter | Da |
| Suprafata de montare | Perete |
| Utilizat pentru | Casa |
| Lungime unitate externa | 77 cm |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Greutate unitate interna | 7 Kg |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Latime unitate externa | 27.5 cm |
| Inaltime unitate externa | 55 cm |
| Greutate unitate externa | 25.2 Kg |
Prețul pe eMAG »