Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat Ariston 3381548
Aparatul de aer condiționat multisplit Ariston cu 1 unitate de 9000 BTU și 1 unitate de 12000 BTU primește o singură recenzie pozitivă, dar foarte scurtă. Clientul este mulțumit de produs și îl recomandă. Nu există informații detaliate despre performanță, zgomot, consum, instalare sau alte aspecte tehnice. Lipsa mai multor recenzii face dificilă evaluarea completă a produsului.
Utilizatorii au apreciat:
- Client mulțumit de produs
- Recomandare pozitivă
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Ariston |
| Tip compresor | Inverter |
| Tip filtru | Antibacterian Filtru mirosuri neplacute |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip produs | Standard |
| Debit de aer unitate interna | 795 m³/h |
| Capacitate nominala la incalzire | 5435 W |
| Capacitate nominala la racire | 5307 W |
| Capacitate generala | 21000 BTU |
| Nivel de zgomot unitate externa | 63.5 dB |
| Nivel de zgomot unitate interna | 54 dB |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Coeficient randament la incalzire COP | 4 |
| Coeficient randament la racire EER | 6.1 |
| Coeficient randament sezonier la incalzire SCOP | 3.88 |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 5.93 |
| Eficienta energetica incalzire | A+ |
| Eficienta energetica racire | A++ |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire Ventilatie Dezumidificare |
| Caracteristici speciale | Follow me Auto-curatare Telecomanda Senzor scurgeri agent frigorific Functie Memorie Functie Booster 2D Inverter |
| Agent de racire | R32 |
| Kit instalare inclus | Nu |
| Inverter | Da |
| Numar trepte ventilator | 4 |
| Temperatura maxima de operare incalzire (+°C) | 50 |
| Temperatura minima de operare incalzire (°-C) | -15 |
| Temperatura maxima de operare racire (°+C) | 50 |
| Temperatura minima de operare racire (-°C) | -15 |
| Suprafata de montare | Perete |
| Utilizat pentru | Casa |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Greutate unitate interna | 10 Kg |
| Inaltime unitate interna | 213 mm |
| Latime unitate interna | 302 mm |
| Lungime unitate interna | 957 mm |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Lungime unitate externa | 800 mm |
| Latime unitate externa | 333 mm |
| Inaltime unitate externa | 554 mm |
| Greutate unitate externa | 39 Kg |
Vezi oferta »