Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat Electrolux EACS/I-09HEJ
Aparatul de aer condiționat Electrolux are o capacitate bună de încălzire, putând încălzi 120 mp fără probleme, consumând relativ puțin (1,6 kW) în anumite condiții. Totuși, consumul real este semnificativ mai mare decât cel specificat de vânzător sau încă în etichetă. Conectivitatea Wi-Fi este problematică, lipsind informații sau cod QR pentru configurare. Alte probleme includ un zgomot de scârțâit deranjant în modul oscilație stânga-dreapta, pocnet la oprire și calitatea mediocru a plasticului pentru un brand premium.
Utilizatorii au apreciat:
- Încălzește 120 mp fără probleme.
- Consum redus (1,6 kW) în anumite condiții.
- Face treaba bine și dă căldură ok.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Consumul este mult mai mare decât cel specificat.
- Conectarea la Wi-Fi este dificilă, lipsesc informații și cod QR.
- Are un scârțâit deranjant în modul stânga-dreapta.
- Pocnește la 5 minute după oprire.
- Calitatea plasticului lasă de dorit pentru un brand premium.
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Electrolux |
| Tip produs | Standard |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip compresor | Inverter |
| Capacitate generala | 9000 BTU |
| Capacitate de racire | 3.1 kWh |
| Capacitate de incalzire | 3.4 kWh |
| Capacitate nominala la racire | 2.65 kW |
| Capacitate nominala la incalzire | 2.7 kW |
| Clasa eficienta energetica | Clasa A++ |
| Eficienta energetica racire | A++ |
| Eficienta energetica incalzire | A+++ |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 6.3 |
| Coeficient randament sezonier la incalzire SCOP | 5.1 |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Consum nominal la racire | 810 W |
| Consum nominal la incalzire | 720 W |
| Nivel de zgomot unitate interna | 54 dB |
| Nivel de zgomot unitate externa | 61 dB |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire Ventilatie Dezumidificare |
| Caracteristici speciale | Sleep Mode Wi-FI |
| Utilizat pentru | Casa |
| Suprafata de montare | Perete |
| Recomandat pentru incaperi pana la | 25 m² |
| Inverter | Da |
| Agent de racire | R-32 |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Lungime unitate interna | 792 mm |
| Latime unitate interna | 201 mm |
| Inaltime unitate interna | 292 mm |
| Greutate unitate interna | 8 Kg |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Lungime unitate externa | 705 mm |
| Latime unitate externa | 280 mm |
| Inaltime unitate externa | 530 mm |
| Greutate unitate externa | 21.5 Kg |
| Continut pachet | 1 x Aparat de aer conditionat |
Vezi oferta »
