Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat Ferroli 2CP001MF-C
Aparatul de aer condiționat Ferroli Giada 9000 BTU este un model cu Wi-Fi și funcție de încălzire, apreciat pentru eficiența sa energetică (clasa A++/A+). Utilizatorii menționează că este foarte silențios și răcește eficient. Dispune de funcția Super Ioniser și 4 filtre de aer pentru o calitate superioară a aerului. Aplicația este ușor de conectat și funcționează bine de la distanță. Deși majoritatea recenziilor sunt pozitive, unii utilizatori au menționat că aparatul nu include kit de instalare și are instrucțiuni limitate pentru conectarea Wi-Fi.
Utilizatorii au apreciat:
- Foarte silențios în funcționare
- Răcește eficient și rapid
- Aplicația este ușor de conectat și funcționează bine
- 4 filtre de aer pentru calitate superioară
- Funcția Super Ioniser pentru purificarea aerului
- Menține temperatura constantă
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Nu include kit de instalare
- Livrat fără cablu de alimentare
- Instrucțiuni limitate pentru conectarea Wi-Fi
- Telecomanda nu include baterii
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | Ferroli |
| Tip compresor | Dc Inverter |
| Tip filtru | Carbon activ Ioni de argint Filtru catalizator rece Biohepa |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip produs | Standard |
| Debit de aer unitate externa | 1800 m³/h |
| Debit de aer unitate interna | 540 m³/h |
| Capacitate nominala la incalzire | 3570 W |
| Capacitate nominala la racire | 3350 W |
| Capacitate generala | 12000 BTU |
| Nivel de zgomot unitate externa | 63 dB |
| Nivel de zgomot unitate interna | 55 dB |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Coeficient randament la incalzire COP | 3.71 |
| Coeficient randament sezonier la incalzire SCOP | 4 |
| Eficienta energetica incalzire | A+ |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 6.1 |
| Eficienta energetica racire | A++ |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire Ventilatie |
| Caracteristici speciale | Timer Sleep Follow me Control Wi-FI Super Ionizare Functie ECO Auto Functie Fresh Functie Clean |
| Agent de racire | R32 |
| Numar trepte ventilator | 3 |
| Inverter | Da |
| Suprafata de montare | Perete |
| Utilizat pentru | Casa |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Greutate unitate interna | 7.6 Kg |
| Inaltime unitate interna | 285 mm |
| Latime unitate interna | 194 mm |
| Lungime unitate interna | 805 mm |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Lungime unitate externa | 720 mm |
| Latime unitate externa | 270 mm |
| Inaltime unitate externa | 495 mm |
| Greutate unitate externa | 23.2 Kg |
| Continut pachet | 1 x Telecomanda 1 x Aparat AC(unitate interioara si exterioara) |
Mai multe detalii »