Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat Fram ACF-HS09KITWIFI++
Aparatul de aer condiționat Fram 12000 BTU este un model cu Wi-Fi și funcție de încălzire, apreciat pentru eficiența sa energetică (clasa A++). Utilizatorii menționează că este un aparat basic, ieftin, care răcește și încălzește bine. Include kit de instalare de 3m și funcția iFeel pentru confort personalizat. Este considerat extrem de silențios și modulează viteza motorului în funcție de condițiile din cameră. Principalul dezavantaj menționat este zgomotul de dilatare a plasticului la diferențe mari de temperatură.
Utilizatorii au apreciat:
- Include kit de instalare de 3m
- Extrem de silențios în funcționare
- Modulează viteza motorului în funcție de condițiile din cameră
- Răcește și încălzește bine
- Consum redus comparativ cu aparate mai vechi
- Funcția iFeel pentru confort personalizat
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Plasticul poate face zgomot (scârțâit) la diferențe mari de temperatură
- Funcția de încălzire este greu de găsit, nu este accesibilă direct
- Unii utilizatori raportează probleme cu sistemul Wi-Fi
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Fram |
| Tip compresor | GMCC |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 9212 BTU |
| Capacitate de racire | 8871 BTU |
| Capacitate generala | 9000 BTU |
| Nivel de zgomot unitate interna | 56 dB |
| Nivel de zgomot unitate externa | 62 dB |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Coeficient randament sezonier la incalzire SCOP | 4 |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 6.1 |
| Eficienta energetica incalzire | A+ |
| Eficienta energetica racire | A++ |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire |
| Caracteristici speciale | Autorestart Wi-Fi Control Functie mentinere temperatura 8 ﹾC Functia SLEEP iFeel Temporizator 24h Functie SMART Functie Economy Functie Dimmer |
| Agent de racire | R32 |
| Kit instalare inclus | Da |
| Suprafata de montare | Perete |
| Utilizat pentru | Casa |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Continut pachet | 1 x Telecomanda 1 x Aparat AC |
Vezi pe eMAG »