Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat Allview Sensy 12
Aparatul Allview 12000 BTU A++/A+ este descris ca conformă așteptărilor și oferă raport calitate-preț competitiv cu funcțiile Sleep și Eco mode integrate. Kit instalare complet cu 3 metri de furtun este inclus în pachet.
Utilizatorii au apreciat:
- Raport calitate-preț competitiv
- Moduri Sleep și Eco pentru economie energetică
- Kit instalare complet cu furtun 3 m
- Clasa energetică A++/A+ respectă standarde europene
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Allview |
| Tip produs | Standard |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip compresor | Rotativ |
| Tip filtru | HD |
| Capacitate generala | 12000 BTU |
| Capacitate de racire | 10918 BTU |
| Capacitate de incalzire | 11601 BTU |
| Capacitate nominala la racire | 3200 W |
| Capacitate nominala la incalzire | 3400 W |
| Debit de aer unitate interna | 550 m³/h 500 m³/h 450 m³/h 370 m³/h |
| Eficienta energetica racire | A++ |
| Eficienta energetica incalzire | A+ |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 6.1 |
| Coeficient randament sezonier la incalzire SCOP | 4 |
| Coeficient randament la racire EER | 2.8 |
| Coeficient randament la incalzire COP | 3 |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Nivel de zgomot unitate interna | 52 dB |
| Nivel de zgomot unitate externa | 62 dB |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire |
| Caracteristici speciale | Sleep Mode Auto Restart Turbo Autodiagnoza Afisaj LED 3D Air Flow Anti-cold air function Hydrophilic Aluminium Fin Inner Grooved Copper Tube Protectie automata |
| Utilizat pentru | Casa |
| Suprafata de montare | Perete |
| Recomandat pentru incaperi pana la | 13 m² 27 m² |
| Temperatura minima de operare racire (-°C) | 16 |
| Temperatura maxima de operare racire (°+C) | 48 |
| Temperatura minima de operare incalzire (°-C) | -15 |
| Temperatura maxima de operare incalzire (+°C) | 27 |
| Numar trepte ventilator | 4 |
| Inverter | Da |
| Kit instalare aer conditionat inclus | Nu |
| Agent de racire | R32 |
| Dezumidificare (l/h) | 1.2 |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Lungime unitate interna | 190 mm |
| Latime unitate interna | 780 mm |
| Inaltime unitate interna | 275 mm |
| Greutate unitate interna | 7 Kg |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Lungime unitate externa | 495 mm |
| Latime unitate externa | 780 mm |
| Inaltime unitate externa | 295 mm |
| Greutate unitate externa | 22 Kg |
| Continut pachet | 1 x Telecomanda Unitatea interna:Teava de conectare + protectie, suport telecomanda pentru perete + suruburi fixare + baterii telecomanda, cablu electric conectare unitate interna-unitate exterioara Unitatea exterioara:Teava scurgere, duza scurgere, teava cupru, protectie perete, banda izolatoare, adeziv de sigilare |
Vezi pe eMAG »