Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat Star-Light ACT-12WIFI
Aparatul de aer Star-Light 18000 BTU cu WiFi primește evaluări pozitive pentru funcționare corespunzătoare, recomandat pentru spații 40-50 mp. Performanță acceptabilă pentru incalzire și răcire, cu aplicație WiFi și funcții diverse. Dezavantajele notabile: model mai zgomotos decât varianta de 12000 BTU, iar direcționarea verticală a aerului este manuală (nu automatizată cum se anunța), iar unitatea exterioară produce zgomot deranjant.
Utilizatorii au apreciat:
- Funcționare corespunzătoare
- Aplicație WiFi și funcții diverse
- Putere adecvată pentru 40-50 mp
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomot mai mare comparativ cu modelul 12000 BTU
- Randament nu corespunde puterii crescute
- Swing vertical manual (anunțat automatizat)
- Unitate exterioară zgomotoasă
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Star-Light |
| Tip compresor | Rotativ |
| Tip filtru | Lavabil |
| Tip produs | Standard |
| Utilizare | Rezidential |
| Debit de aer unitate interna | 550 m³/h |
| Capacitate de racire | 12000 BTU |
| Capacitate generala | 12000 BTU |
| Nivel de zgomot unitate externa | 60 dB |
| Nivel de zgomot unitate interna | 50 dB 43 dB 35 dB 32 dB |
| Consum nominal la incalzire | 990 W |
| Consum nominal la racire | 1010 W |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Coeficient randament sezonier la incalzire SCOP | 4 |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 6.5 |
| Eficienta energetica incalzire | A+ |
| Eficienta energetica racire | A++ |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire Ventilatie Dezumidificare |
| Caracteristici speciale | Timer Sleep Auto Restart Autodiagnosticare Detectare pierdere agent frigorific Functie Turbo Control Wi-FI |
| Agent de racire | R 32 |
| Kit instalare inclus | Nu |
| Inverter | Da |
| Numar trepte ventilator | 4 |
| Recomandat pentru incaperi pana la | 22 m² |
| Suprafata de montare | Perete |
| Utilizat pentru | Casa |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Greutate unitate interna | 8 Kg |
| Inaltime unitate interna | 19 cm |
| Latime unitate interna | 24.5 cm |
| Lungime unitate interna | 78 cm |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Lungime unitate externa | 76 cm |
| Latime unitate externa | 29.4 cm |
| Inaltime unitate externa | 49.5 cm |
| Greutate unitate externa | 23.5 Kg |
Vezi pe eMAG »