Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat Star-Light ACT-24WIFI
Aparatul de aer Star-Light 18000 BTU cu WiFi primește evaluări pozitive pentru funcționare corespunzătoare, recomandat pentru spații 40-50 mp. Performanță acceptabilă pentru incalzire și răcire, cu aplicație WiFi și funcții diverse. Dezavantajele notabile: model mai zgomotos decât varianta de 12000 BTU, iar direcționarea verticală a aerului este manuală (nu automatizată cum se anunța), iar unitatea exterioară produce zgomot deranjant.
Utilizatorii au apreciat:
- Funcționare corespunzătoare
- Aplicație WiFi și funcții diverse
- Putere adecvată pentru 40-50 mp
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomot mai mare comparativ cu modelul 12000 BTU
- Randament nu corespunde puterii crescute
- Swing vertical manual (anunțat automatizat)
- Unitate exterioară zgomotoasă
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Star-Light |
| Tip compresor | Rotativ |
| Tip filtru | Lavabil |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip produs | Standard |
| Debit de aer unitate interna | 970 m³/h |
| Capacitate nominala la racire | 2050 W |
| Capacitate de racire | 24000 BTU |
| Capacitate generala | 24000 BTU |
| Nivel de zgomot unitate externa | 67 dB |
| Nivel de zgomot unitate interna | 54 dB 51 dB 48 dB 40 dB |
| Consum nominal la incalzire | 1980 W |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Coeficient randament sezonier la incalzire SCOP | 4.1 |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 6.5 |
| Eficienta energetica incalzire | A+ |
| Eficienta energetica racire | A++ |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire Ventilatie Dezumidificare |
| Caracteristici speciale | Timer Sleep Auto Restart Autodiagnosticare Control Wi-FI Functie detectare pierdere agent frigorific |
| Agent de racire | R 32 |
| Kit instalare inclus | Nu |
| Inverter | Da |
| Numar trepte ventilator | 4 |
| Recomandat pentru incaperi pana la | 45 m² |
| Suprafata de montare | Perete |
| Utilizat pentru | Casa |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Greutate unitate interna | 13 Kg |
| Inaltime unitate interna | 31.5 cm |
| Latime unitate interna | 220 cm |
| Lungime unitate interna | 101 cm |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Lungime unitate externa | 96 cm |
| Latime unitate externa | 40 cm |
| Inaltime unitate externa | 73.2 cm |
| Greutate unitate externa | 52 Kg |
Prețul pe eMAG »