Părerile cumpărătorilor despre Aer Condiționat TCL TAC-24CHSD/UG11V3AH
Aparatul de aer condiționat TCL BreezeIN 2.0 de 18000 BTU este descris de cumpărători ca eficient energetic în modul ECO. Numărul redus de recenzii este o limitare, însă utilizatorul intervievat raportează un consum de aproximativ 2 kWh pe zi cu setarea de răcire la 24 de grade și modul AI ECO activat, ceea ce confirmă în practică clasa energetică A+++/A++ a modelului.
Utilizatorii au apreciat:
- Consum redus de circa 2 kWh pe zi în modul AI ECO la 24 de grade
- Modul AI ECO funcționează corect pentru optimizarea consumului
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | TCL |
| Tip produs | Standard |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip compresor | Inverter |
| Tip filtru | Carbon activ EPA |
| Capacitate generala | 24000 BTU |
| Capacitate nominala la racire | 7030 W |
| Capacitate nominala la incalzire | 7120 W |
| Debit de aer unitate interna | 675 m³/h |
| Debit de aer unitate externa | 4000 m³/h |
| Eficienta energetica racire | A+++ |
| Eficienta energetica incalzire | A++ |
| Coeficient randament sezonier la racire SEER | 8.5 |
| Coeficient randament sezonier la incalzire SCOP | 4.7 |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Nivel de zgomot unitate interna | 36 dB 60 dB |
| Nivel de zgomot unitate externa | 68 dB |
| Tehnologie Wi-Fi | Da |
| Functii climatizare | Racire Incalzire Ventilatie |
| Caracteristici speciale | Sleep Fast Heating Flux de Aer 3D I-feel Dry Mode Wi-FI ECO Mode Fast Cooling |
| Utilizat pentru | Casa |
| Suprafata de montare | Perete |
| Recomandat pentru incaperi pana la | 27 m² 45 m² |
| Inverter | Da |
| Kit instalare aer conditionat inclus | Nu |
| Agent de racire | R32 |
| Culoare unitate interna | Alb |
| Lungime unitate interna | 222 mm |
| Latime unitate interna | 1096 mm |
| Inaltime unitate interna | 333 mm |
| Greutate unitate interna | 14.2 Kg |
| Culoare unitate externa | Alb |
| Lungime unitate externa | 421 mm |
| Latime unitate externa | 978 mm |
| Inaltime unitate externa | 803 mm |
| Greutate unitate externa | 54 Kg |
| Continut pachet | 1 x Telecomanda 1 x Unitate interna 1 x Unitate externa |
Vezi pe eMAG »