Părerile cumpărătorilor despre Aparat Foto Mirrorless Canon 3380C154AA
Camera “Canon EOS RP” este considerată un aparat “best buy” în categoria mirrorless full-frame, fiind recomandată atât pentru începători, cât și pentru crearea de conținut foto și video de calitate 1080p. Este apreciată pentru calitatea imaginii, manevrabilitate și avantajele oferite la prețul său. Pentru a obține cele mai bune rezultate, utilizatorii subliniază necesitatea unei lumini bune și a aplicării corecte a tehnicilor de expunere. Cu toate acestea, performanța video 4K este limitată de funcția de “crop” (decupare), ceea ce era “normal la acest preț”. Pentru fotografia de eveniment în condiții de lumină slabă, este necesar un bliț extern.
Utilizatorii au apreciat:
- Aparat “best buy” în categoria mirrorless full frame la acest preț.
- Excelent pentru fotografie și conținut video 1080p.
- Ușor de manevrat, potrivit pentru începători și pentru social media.
- Are o multitudine de avantaje pentru un aparat la acest nivel de preț.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Filmează 4K cu funcția “crop”.
- Necesită bliț extern obligatoriu pentru pozele de eveniment în interior/lumină slabă.
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Model mirrorless | EOS RP |
| Brand | Canon |
| Tip blit | Integrat |
| Tip obturator | Obturator in plan focal controlat electronic |
| Tip focalizare | Manuala Automata |
| Tip senzor | CMOS |
| Tip acumulator | Li-Ion LP-E17 |
| Tip vizor | Electronic |
| Destinat pentru | Incepator Avansat Profesionist |
| Tip produs | Kit |
| Procesor imagine | DIGIC 8 |
| Tip slot memorie | SD SDXC SDHC |
| Format rezolutie video (px) | 3840 x 2160 1920 x 1080 |
| Rezolutie video | Full HD 4K |
| Rezolutie imagine | 6240 x 4160 |
| Rezolutie senzor | 26.2 Mpx |
| Diagonala display | 7.5 cm |
| Autonomie acumulator (cadre) | 250 |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi Mini HDMI USB 2.0 |
| Functii blit | Blocare expunere cu blit Sincronizare X: 1/180 sec Sincronizare cu a doua cortina prin Speedlite Suport de prindere |
| Control blit | E-TTL II |
| Functii | Focalizare automata Bluetooth Rezistent la apa Wi-Fi Microfon integrat 4K Rezistenta la praf Iesire video Histograma Alerta cu evidentiere zona supraexpunere Fotografiere silentioasa Senzor de orientare inteligent Imprimare directa (PictBridge, doar prin reteaua wireless LAN) |
| Setari predefinite | Innorat Umbra Lumina tungsten Lumina alba fluorescenta Zi Blit Mod automat inteligent scena Scena speciala( portret, fotografie de grup, peisaj, sport, copii, panoramare, prim-plan, alimente, portret nocturn, scena nocturna, Control HDR al iluminarii de fundal, modul silentios) Expunere automata cu prioritate flexibila |
| Viteza obturator | 30-1/4000 sec |
| Zoom optic | 0.5x |
| Constructie obiectiv | 13 elemente in 11 grupuri |
| Constructie diafragma | 7 lamele |
| Diafragma | f/4 - f/7.1 |
| Interval distanta focala (mm) | 24 - 105 |
| Montura obiectiv | Canon RF |
| Inregistrare audio | PCM liniar AAC |
| Format inregistrare video | H.264 MP4 MPEG4 AVC |
| Fotografiere continua | 5 cadre / sec |
| Format fisier imagine | JPEG RAW |
| Constructie | Kit 24-105mm |
| Compensare expunere blit | +/-3 EV in increments of 1/3 or 1/2 |
| Blit extern | Atasat corpului camerei Wireless |
| Compensare expunere | +/-3 EV in trepte de 1/3 sau 1/2 (poate fi combinata cu AEB) |
| Sensibilitate ISO | ISO poate fi marit la L: 50, H1: 51200, H2: 102400 Automat 100-40000 |
| Lungime obiectiv | 88.8 mm |
| Diametru obiectiv maxim | 76.6 mm |
| Dimensiune senzor (mm) | 35.9 x 24 |
| Material sasiu | Aliaj magneziu |
| Culoare | Negru |
| Greutate | 440 g |
| Inaltime | 85 mm |
| Adancime | 70 mm |
| Latime | 132.5 mm |
| Continut pachet | 1 x Cablu AC 1 x Aparat foto 1 x Curea 1 x Acumulator LP-E17 1 x Capac pentru camera RF-5 1 x Incarcator de acumulator LC-E17E 1 x Capac RF pentru lentile 1 x Capac pentru camera RF-3 1 x Obiectiv RF 24-105mm |
Prețul pe eMAG »
