Părerile cumpărătorilor despre Aparat Foto Mirrorless Fujifilm X-T5
Aparatul foto Fujifilm X-T5 este descris ca vârful gamei Fujifilm, cu preț ridicat dar justificat de calitate. Utilizatorul raportează autofocus îmbunătățit și autonomie baterie superioară față de X-T4, cu sensor 40MP pentru fotografiile de înaltă rezoluție.
Utilizatorii au apreciat:
- Vârful de gamă pentru fotografie de la Fujifilm
- Autofocus îmbunătățit față de X-T4
- Autonomie baterie mai bună decât X-T4
- Sensor 40MP pentru claritate excepțională
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Preț foarte ridicat
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Model mirrorless | X-T5 |
| Brand | Fujifilm |
| Tip focalizare | Automata |
| Tip senzor | CMOS |
| Tip vizor | EVF Oled 0.5 inch cu 3.69 milioane de puncte |
| Tip acumulator | Li-ion NP-W235 |
| Destinat pentru | Avansat Profesionist |
| Tip produs | Kit |
| Tip obturator | Obturator in plan focal |
| Tip blit | Integrat |
| Procesor imagine | X-Processor 5 |
| Tip slot memorie | SD SDXC SDHC |
| Format rezolutie video (px) | 6240 x 3510 |
| Rezolutie video | 6.2K |
| Rezolutie imagine | 7228 x 5152 6864 x 5152 |
| Rezolutie senzor | 40 Mpx |
| Diagonala display | 3 inch |
| Autonomie acumulator (cadre) | 740 |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi Jack audio 3.5 mm Micro HDMI USB-C |
| Functii | Rezistent la praf Rezistent la umiditate HDR Autofocus Stabilizare digitala a imaginii Detectare subiect Pixel Shift Multi Shot |
| Control blit | TTL |
| Setari predefinite | Umbra Lumina fluorescenta Lumina incandescenta Daylight Sub apa |
| Constructie obiectiv | 14 elemente in 10 grupuri |
| Constructie diafragma | 7 lamele |
| Diafragma | f/2.8 - f/22 |
| Interval distanta focala (mm) | 18 - 55 |
| Montura obiectiv | Fujifilm X |
| Inregistrare audio | PCM liniar |
| Format inregistrare video | MP4 MOV |
| Fotografiere continua | 20 fps |
| Format fisier imagine | JPEG TIFF RAW HEIF |
| Constructie | Kit 18-55mm |
| Viteza obturator | 30 sec - 1/180000 sec |
| Declansare automata maxima | 10 s |
| Sensibilitate ISO | 64 - 51200 |
| Efecte balans de alb | Auto Custom1-3 Selectarea temperaturii culorii (2500K-10000K) Prioritate de alb Prioritate ambientala |
| Compensare expunere | -5.0EV - +5.0EV, 1/3EV step |
| Expunere | TTL |
| Lungime obiectiv | 70.4 mm |
| Diametru obiectiv maxim | 65 mm |
| Dimensiune senzor (mm) | 23.5 x 15.7 |
| Greutate | 557 g |
| Inaltime | 91 mm |
| Adancime | 63.8 mm |
| Latime | 129.5 mm |
| Culoare | Argintiu |
| Continut pachet | 1 x Cablu USB 1 x Aparat foto 1 x Obiectiv 1 x Parasolar 1 x Curea umar 1 x Capac spate obiectiv 1 x Capac corp aparat foto 1 x Adaptor casti 1 x Capac fata obiectiv 1 x Acumulator Li-ion NP-W235 |
Vezi pe eMAG »
