Părerile cumpărătorilor despre Aparat Foto Mirrorless Sony ILCE7CS.CEC
Sony Alpha A7C este un aparat full-frame foarte compact, apreciat pentru construcția solidă și rezistență. Focusul este de top, iar bateria se descarcă destul de greu. Este potrivit pentru hobby și utilizare de începători. Funcționează excelent cu obiectivul Sony 20mm F1.8. Dimensiunea compactă pentru un full-frame este un avantaj major. Stabilizarea este sub așteptări, mai ales la video cu obiective fără stabilizare. O problemă unică raportată este incompatibilitatea LCD-ului cu ochelarii de soare polarizați, neputând vedea nimic pe ecran. Este considerat wow și în 2024, oferind performanțe foarte bune într-un pachet compact.
Utilizatorii au apreciat:
- Foarte compact pentru full-frame, portabilitate excelentă
- Construcție solidă, pare rezistent
- Focusul este de top, performanțe foarte bune
- Bateria se descarcă destul de greu
- Potrivit pentru hobby și începători
- Funcționează excelent cu Sony 20mm F1.8
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Stabilizarea este sub așteptări, mai ales la video
- Cu obiectiv fără stabilizare sunt dificultăți la video
- LCD-ul nu se vede cu ochelari de soare polarizați
- Necesită scoaterea ochelarilor pentru a vedea pozele pe LCD
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Sony |
| Tip produs | Body |
| Destinat pentru | Incepator Avansat Profesionist |
| Tip vizor | Electronic |
| Tip acumulator | NP-FZ100 |
| Tip senzor | CMOS |
| Tip obturator | Eletromecanic |
| Tip slot memorie | SD SDXC SDHC |
| Diagonala display | 7.5 cm |
| Rezolutie senzor | 24.2 Mpx |
| Rezolutie imagine | 6000 x 4000 |
| Rezolutie video | 4K |
| Format rezolutie video (px) | 3840 x 2160 |
| Autonomie acumulator (cadre) | 740 |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi NFC Jack audio 3.5 mm HDMI USB-C |
| Functii | Focalizare automata Wi-Fi Sunet stereo NFC 4K Slow motion Efect Bokeh |
| Control blit | TTL preblit |
| Functii blit | Sincronizare lenta Blit de umplere Blit automat Reducerea efectului de ochi rosii |
| Constructie | Body only |
| Format fisier imagine | JPEG RAW |
| Format inregistrare video | XAVC S |
| Inregistrare audio | LPCM 2ch |
| Montura obiectiv | Sony E |
| Viteza obturator | 1/4000 - 30 sec |
| Compensare expunere blit | +/- 3.0 EV (comutabil intre treptele de 1/3 si 1/2 EV) |
| Compensare expunere | + /- 5,0 EV (trepte selectabile de 1/3 EV, 1/2 EV) (cu disc selector pentru compensarea expunerii: +/- 3 EV (trepte de 1/3 EV)) |
| Sensibilitate ISO | Imagini statice: ISO 100-51200 (se pot seta valori ISO intre 50 si 204800 ca interval ISO extins) |
| Efecte balans de alb | Incandescent Fluorescent Blit Auto Zi Umbra Personalizat Subacvatic Temperatura culoare Inorat |
| Latime | 124 mm |
| Adancime | 59.7 mm |
| Inaltime | 71.1 mm |
| Greutate | 509 g |
| Culoare | Argintiu |
| Material sasiu | Aliaj magneziu |
| Dimensiune senzor (mm) | 35.6 x 23.8 |
| Continut pachet | 1 x Cablu incarcare acumulator 1 x USB 1 x Aparat foto body 1 x Acumulator NP-FZ100 |
Prețul pe eMAG »