Părerile cumpărătorilor despre Aragaz Electrolux LKR564276K
Aragazul Electrolux LKR564276K cu vitroceramică este apreciat pentru 4 zone și butoane mecanice, dar prezintă dezavantaje majore la cuptor. Durată mai lungă de încalzire și lipsa oprire automată când mâncare se varsă pe vas creează risc de incendiu. Utilizatorii raportează că cuptorul riscă supraîncălzire necontrolată.
Utilizatorii au apreciat:
- Patru zone de gătit în loc de trei
- Butoane mecanice, mai fiabile decât touch-screen
- Construcție solidă, aspect calitativ
- Funcționare inițială fără probleme
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Timp mai lung de încalzire comparativ cu inducție
- Lipsa oprire automată la deversare
- Cuptor risc supraîncălzire necontrolată
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Electrolux |
| Tip incastrare | Standard |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip plita | Vitroceramica |
| Tip aprindere | Electrica |
| Volum cuptor | 58 l |
| Pozitionare panou comanda | Frontala |
| Alimentare plita | Electric |
| Alimentare cuptor | Electric |
| Functii | Temporizator Dezghetare Cuptor iluminat Ventilator integrat |
| Functii de gatire | Grill Coacere Dezghetare Rumenire |
| Numar arzatoare | 4 |
| Numar cuptoare | 1 |
| Mod incalzire | Incalzire sus-jos Incalzire de jos Incalzire de sus |
| Autocuratare | Catalitica |
| Temperatura maxima | 250 C |
| Culoare | Negru mat |
| Latime | 50 cm |
| Adancime | 60 cm |
| Inaltime | 85.8 cm |
| Greutate | 44 Kg |
| Lungime cablu | 1.5 m |
| Continut pachet | 1 x Aragaz 1 x tava colectoare 1 x Raft gratar cromat 1 x Tava prajituri email negru 1 x AirFry grid |
Vezi oferta »