
Părerile cumpărătorilor despre Aragaz Hansa FCMW582109
Aragazul Hansa FCMW582109 este un model mixt cu 4 arzătoare pe gaz și cuptor electric. Opiniile sunt mixte, unii utilizatori fiind foarte mulțumiți de funcționalitatea cuptorului electric și de aprinderea arzătoarelor, în timp ce alții critică calitatea materialelor, în special tabla subțire. Cuptorul electric este considerat excelent, coacerea fiind rapidă și uniformă, cu multiple funcții și programe. Grătarele din fontă de pe plită sunt apreciate pentru stabilitatea vaselor. Principalele critici se referă la tabla subțire, sertarul din plastic de la bază și dificultatea de a seta ora pe ceas.
Utilizatorii au apreciat:
- Cuptor electric excelent cu coacere rapidă și uniformă
- Multiple funcții și programe la cuptor
- Grătare din fontă pe plită, oferind stabilitate vaselor
- Aprindere ușoară a arzătoarelor (5 secunde)
- Arzătoare fabricate în Italia
- Ventilator silențios la cuptor
- Rețete și timpi de coacere inscripționați pe ușa cuptorului
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Tablă exterioară foarte subțire, se îndoaie ușor
- Sertar din plastic de calitate slabă la bază
- Dificultate în setarea orei pe ceas
- Capac din tablă în loc de sticlă
- Manuale traduse de slabă calitate
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor
Prețul actual »
| Specificații | |
| Brand | Hansa |
| Tip aprindere | Electrica |
| Tip plita | Standard |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip incastrare | Standard |
| Volum cuptor | 65 l |
| Pozitionare panou comanda | Frontala |
| Eficienta energetica cuptor | Clasa A |
| Putere arzator normal | 2 kW |
| Putere arzator mic | 1 kW |
| Putere arzator mare | 3 kW |
| Alimentare cuptor | Electric |
| Alimentare plita | Gaz |
| Functii de gatire | Grill Dezghetare |
| Functii | Iluminare interioara Supapa de siguranta Sertar inferior pentru vase |
| Mod incalzire | Incalzire sus-jos |
| Numar cuptoare | 1 |
| Arzator normal | 2 |
| Arzator mic | 1 |
| Arzator mare | 1 |
| Numar arzatoare | 4 |
| Inaltime | 85 cm |
| Adancime | 60 cm |
| Latime | 50 cm |
| Material gratare | Metal |
| Culoare | Alb |
| Material capac | Metal |
| Material | Otel emailat |
| Greutate | 41 Kg |
| Continut pachet | 2 x Tava 1 x Aragaz |
Prețul actual »