Părerile cumpărătorilor despre Combină Frigorifică TCL RF260BSE0
Combina frigorifică TCL RF260BWE0 (260 l) oferă mobilitate cu roți și design elegant. Dezavantajele predomină: motor clasic și zgomotos, pereți laterali fierbinți (50°C), garnitură slabă calitate și spațiu intern restrâns.
Utilizatorii au apreciat:
- Roți pentru deplasare ușoară
- Spate închis, design modern
- Preț accesibil
- Funcționează corect la temperatura stabilită
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Motor clasic, zgomotos și consum ridicat
- Pereți laterali fierbinți (50°C)
- Garnitură slabă calitate
- Buton instabil de reglare temperatură
- Spațiu intern mic, mai îngust decât modele vechi
- Dezghețare manuală
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | TCL |
| Tip incastrare | Standard |
| Volum net congelator | 73 l |
| Volum net frigider | 187 l |
| Volum net total | 260 l |
| Capacitate de inghet / 24h | 3.3 Kg |
| Consum zilnic energie | 0.58 kWh |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Autonomie fara curent | 12 h |
| Consum anual energie | 213 kWh |
| Nivel zgomot | 40 dB |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Functii | Iluminare LED |
| Sistem dezghetare frigider | Manual |
| Numar rafturi usi | 3 |
| Numar rafturi frigider | 3 |
| Agent racire | R 600a |
| Clasa climatica | SN - N - ST |
| Sistem racire | Static |
| Suprafata | Inox |
| Deschidere usa | Usi reversibile |
| Numar compartimente | 4 |
| Compartiment Big Box | 1 |
| Dozator apa | Nu |
| Material rafturi | Sticla |
| Culoare | Gri |
| Latime | 545 mm |
| Adancime | 545 mm |
| Inaltime | 1823 mm |
Vezi oferta »