Ruris 13700BRV25C vs Steinhaus PRO-GLM502
Comparație preț, evoluție 1 an și specificații tehnice · Mașină de Tuns Iarba
+ 18%
Masina de tuns gazon/iarba pe acumulator Ruris Bravo 137XE, 2 X 20 V, latime taiere 37 cm, inaltime taiere 25 - 75 mm, motor fara perii, functie de mulcire,sac colector 35 L, include: 2 x acumulator 20 V 4.0 Ah + incarcator dublu
Arată grafic
01 aug
1423lei
12 aug
1065lei
25 aug
29 aug
18 sep
999lei
28 oct
06 nov
14 nov
939lei
12 ian
15 ian
904lei
05 feb
12 mar
Sunt afișate doar modificările de preț.
Mai multe detalii »
+ 23%
Arată grafic
01 sep
26 sep
06 nov
07 nov
859lei
14 nov
999lei
20 nov
15 dec
17 feb
19 feb
02 apr
21 apr
14 mai
Mai multe detalii »
Ce spun cumpărătorii
Rezumate generate din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG.
Ruris 13700BRV25C
Mașina de tuns gazon Ruris Bravo 137XE pe acumulator (2 x 20V 4.0Ah) primește feedback excelent pentru autonomie și calitate tăiere. Utilizatorii apreciază durata lungă a acumulatorilor și performanța impecabilă pe iarbi, recomandând-o pentru curți de mărime medie. Latime de tăiere 37cm și reglare înălțime 25-75mm oferă flexibilitate bună.
Cumpărătorii apreciază:
  • Acumulatori 20V 4.0Ah cu autonomie foarte bună
  • Tăiere impecabilă și uniformă a ierbii
  • Motor fără perii (brushless) cu eficiență bună
Steinhaus PRO-GLM502
Cumpărătorii apreciază:
  • Taie iarba eficient și iarba înaltă peste 30 cm fără probleme
  • Autopropulsie puternică ușurează efortul la loturi mari peste 1000 mp
  • Funcție de mulcire reduce necesitatea de depozitare a tăieturii
Cumpărătorii reproșează:
  • Greutate semnificativă, dificil de manevrat în terenuri cu obstacole
  • Pornire imprevizibilă, uneori greu sau necesită mai multe încercări
  • Transmisie pe roți dințate din plastic, durabilitate limitată
Specificații tehnice
Caracteristică Ruris 13700BRV25C Steinhaus PRO-GLM502
Brand și gamă
Brand Ruris Steinhaus
Tip și utilizare
Tip Masina Masina
Tip roti 4 roti 4 roti
Tip acumulator Li-Ion nu se aplică
Putere și alimentare
Sursa alimentare electrica Acumulator nu se aplică
Volum cos colector 35 l 60 l
Capacitate acumulator 4 Ah nu se aplică
Capacitate rezervor nu se aplică 0.8 l
Tip pornire nu se aplică Sfoara
Putere motor nu se aplică 3.5 cp
Tip transmisie nu se aplică Automata
Capacitate cilindrica nu se aplică 146 cm³
Viteza maxima nu se aplică 3580 RPM
Tăiere
Tip alimentare Acumulator Benzina
Suprafata lucru 350 - 1000 m² Peste 1000 m²
Latime taiere 37 cm 50 cm
Inaltime minima taiere 25 mm 25 mm
Inaltime maxima taiere 75 mm 75 mm
Trepte de taiere nu se aplică 7
Material lama nu se aplică Otel
Funcții
Functii Mulching
Colectare
Aruncare in spate
Maner ergonomic
Dimensiuni și greutate
Material cos colector Plastic Plastic
Panza poliester
Culoare Alb
Portocaliu
Rosu
Negru
Greutate 11.45 Kg 31 Kg
Diametru roata fata 15 cm 180 mm
Diametru roata spate 20 cm 250 mm