Părerile cumpărătorilor despre Desktop PC Apple MQH63ZE/A
Mac Studio 2023 cu M2 Ultra primește recenzii excepționale pentru putere brută și liniște absolută, recomandată pentru munca profesională pe 24 nuclee CPU și 60 nuclee GPU. Memoria de 64GB este suficientă pentru majoritatea fluxurilor de lucru, iar extensibilitatea Thunderbolt 4 permite stocarea externă la viteze excelente.
Utilizatorii au apreciat:
- Putere de procesare excepțională M2 Ultra 24-60 nuclee
- Absolut silențios după peste o lună de utilizare
- Memorie RAM 64GB suficientă pentru 90% din cazuri
- Extensibilitate stocaj prin Thunderbolt 4 la viteze excelente
- Stabilitate pe durata extinsă de utilizare
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Spațiu intern SSD 1TB limitat (extensibil extern)
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Model | Apple Mac Studio (2023) |
| Brand | Apple |
| Destinat pentru | Statie business Home office |
| Tip sistem | Mini PC |
| Tip carcasa | HTPC |
| Numar nuclee | 24 |
| Model procesor | M2 Ultra |
| Producator procesor | Apple |
| Sistem de racire procesor | Aer |
| Capacitate memorie | 64 GB |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Unitate optica | Fara unitate optica |
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Tip display | Fara |
| Camera WEB | Nu |
| Sistem de operare | Mac OS |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Wireless | 802.11 ax |
| Retea | 10/100/1000/10000 |
| Porturi Back panel | 1 x RJ-45 1 x Jack 3.5 mm 1 x HDMI 4 x Thunderbolt 4 2 x USB Type-A 5Gb/s |
| VR ready | Nu |
| Numar Solid-State Drive | 1 |
| Culoare | Gri |
| Greutate | 3.6 Kg |
| Inaltime | 95 mm |
| Adancime | 197 mm |
| Lungime | 197 mm |
| Continut pachet | Cablu de alimentare 1 x Mac Studio |
Vezi oferta »