Părerile cumpărătorilor despre Desktop PC ASUS D700TER-5145000090
PC-ul Asus ExpertCenter D7 cu procesor Intel Core i5-14500 și 16GB RAM DDR5 funcționează bine după rezolvarea problemelor inițiale cu instalarea OS pe M.2. Utilizatorii raportează performanță satisfăcătoare, dar recomandă upgrade de RAM pentru utilizare pe termen lung.
Utilizatorii au apreciat:
- Procesor Intel Core i5-14500 cu performanță bună
- 16GB DDR5 și 512GB SSD pentru multitasking
- Funcționare stabilă după configurare corespunzătoare
- Design profesional ExpertCenter
- Grafică Intel UHD Graphics 770
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme inițiale cu detecția M.2 în setup Windows/Ubuntu; necesare ajustări BIOS
- 16GB RAM pot fi insuficiente; utilizatorii recomandă upgrade
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | ASUS |
| Model | ExpertCenter D7 Tower D700TER |
| Tip sistem | Desktop PC |
| Destinat pentru | Home office |
| Tip carcasa | Middle Tower |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | i5 |
| Model procesor | 14500 |
| Numar nuclee | 14 |
| Numar thread-uri | 20 |
| Arhitectura | Raptor Lake |
| Frecventa nominala | 1.9 GHz 2.6 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 3.7 GHz 5 GHz |
| Cache | 24 MB |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel UHD Graphics 770 |
| Socket procesor | LGA 1700 |
| Chipset | Intel B760 |
| Frecventa memorie | 5600 MHz |
| Sistem de racire procesor | Aer |
| Numar total sloturi memorie | 4 |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Memorie maxima | 128 GB |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | DVD RW |
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Tip display | Fara |
| Camera WEB | Nu |
| Putere sursa | 500 W |
| Sistem de operare | Fara sistem de operare |
| Porturi Back panel | 1 x VGA 2 x USB 2.0 1 x RJ-45 2 x PS/2 3 x Audio Jack 4 x USB 3.2 Gen 1 Type-A 2 x DisplayPort 1.4 1 x HDMI 2.1b |
| Retea | 10/100/1000 |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| VR ready | Nu |
| Sloturi onboard | 2 x M.2 1x PCIe 4.0 x 16 1 x M.2 (Wi-Fi) 2 x PCIe 3.0 x 1 |
| Sloturi ocupate | 1 |
| Numar Solid-State Drive | 1 |
| Lungime | 176 mm |
| Adancime | 393 mm |
| Inaltime | 409 mm |
| Greutate | 7.7 Kg |
| Culoare | Negru |
| Continut pachet | 1 x Desktop PC Mouse + Tastatura cu fir |
Prețul pe eMAG »