Părerile cumpărătorilor despre Espressor DeLonghi EXAM440.55.G
Espressorul automat De'Longhi Rivelia EXAM 440.55.G este un aparat premium cu 15 tipuri de băuturi și tehnologie Bean Adapt. Utilizatorii apreciază cele două recipiente interschimbabile pentru boabe, spumarea excelentă a laptelui și calitatea superioară a cafelei. Aparatul are un design elegant și compact, cu un meniu intuitiv și posibilitatea de personalizare a băuturilor. Tehnologia Bean Adapt ajustează automat setările pentru tipul de cafea folosit. Unii utilizatori au menționat că rezervorul de apă este relativ mic și că aparatul consumă apă la pornire și oprire.
Utilizatorii au apreciat:
- Două recipiente interschimbabile pentru boabe (cafea normală/decofeinizată)
- Tehnologia Bean Adapt ajustează setările pentru tipul de cafea folosit
- Spumare excelentă a laptelui, inclusiv cu alternative vegetale
- Calitate superioară a cafelei cu arome intense
- Meniu intuitiv și ușor de folosit
- Multiple profile de utilizator cu memorarea preferințelor
- Design elegant și compact
- Sistem de curățare ușor și eficient
- Carafa cu tehnologie LatteCrema Hot pentru spumă perfectă
- Poate fi extins cu kit-ul LatteCrema Cold pentru băuturi reci
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Rezervor de apă relativ mic care se golește repede
- Consumă apă la pornire și oprire
- Preț ridicat față de alte modele
- Unele modele au probleme cu spumarea laptelui după utilizare
- Display-ul poziționat deasupra poate fi incomod pentru persoanele de statură mică
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | DeLonghi |
| Tip bautura | Cafea Espresso lung Cappuccino Latte macchiato Apa fierbinte Caffe Latte Flat white Spuma de lapte Americano Long 2 x Espresso |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip incastrare | Standard |
| Tip | Automat |
| Capacitate rezervor apa | 1.4 l |
| Capacitate compartiment cafea | 250 g |
| Tip display | LCD |
| Tip alimentare | Cafea boabe |
| Putere | 1450 W |
| Functii | Curatare automata Setare grad macinare Sistem de memorare Bautura personalizata Sistem LatteCrema Setare intensitate aroma Tehnologia Bean Adapt |
| Trepte de macinare rasnita | 13 |
| Numar duze cafea | 2 |
| Sistem spumare lapte | Automat |
| Numar produse preparate | 16 |
| Trepte temperatura | 3 |
| Presiune pompa | 19 bar |
| Culoare | Gri |
| Material rasnita | Metal |
| Latime | 245 mm |
| Adancime | 430 mm |
| Inaltime | 385 mm |
| Lungime cablu | 1.2 m |
| Accesorii incluse | 2 x Recipient 1 x Banda de testare a duritatii apei 1 x Carafa lapte 1 x Filtru de apa 1 x Cablu alimentare |
Vezi oferta »