
Părerile cumpărătorilor despre Espressor Philips EP2231/40
Espressorul automat Philips EP2231/40 cu sistem LatteGo primește recenzii excepționale. Utilizatorii apreciază în special sistemul LatteGo care face spumă de lapte perfectă, cremoasă și consistentă. Calitatea cafelei este excelentă, cu aromă bogată și crema perfectă. Râșnița ceramică are multiple setări și funcționează foarte bine. Este extrem de ușor de curățat, sistemul LatteGo se spală în câteva secunde. Design-ul este modern, compact și elegant. Raportul calitate-preț este considerat excepțional. Filtrul AquaClean prelungește intervalul de detartrare. Intuitiv și ușor de folosit chiar și pentru începători. Are 3 băuturi preprogramate. Cu toate acestea, există și câteva observații: poate fi zgomotos, mai ales în timpul râșnirii. Capacitatea rezervorului de apă este limitată pentru familii mari. Prețul este ridicat comparativ cu modelele fără LatteGo. Unele piese pot necesita înlocuire periodică. Display-ul este simplu, fără funcții complexe.
Utilizatorii au apreciat:
- Sistem LatteGo face spumă perfectă, cremoasă și consistentă
- Calitate excelentă a cafelei, aromă bogată, crema perfectă
- Râșniță ceramică cu multiple setări, funcționează foarte bine
- Extrem de ușor de curățat, LatteGo se spală în secunde
- Design modern, compact și elegant
- Raport calitate-preț excepțional
- Filtru AquaClean prelungește intervalul de detartrare
- Intuitiv, ușor de folosit pentru începători
- 3 băuturi preprogramate
- Foarte recomandat de utilizatori
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Zgomotos, mai ales în timpul râșnirii
- Capacitate limitată rezervor pentru familii mari
- Preț ridicat comparativ cu modele fără LatteGo
- Unele piese necesită înlocuire periodică
- Display simplu, fără funcții complexe
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor
Prețul actual »
| Specificații | |
| Brand | Philips |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip bautura | Cafea Espresso Cappuccino Apa fierbinte |
| Tip incastrare | Standard |
| Tip | Automat |
| Capacitate rezervor apa | 1.8 l |
| Capacitate compartiment cafea | 275 g |
| Capacitate recipient reziduuri | 12 |
| Capacitate rezervor lapte | 0.26 l |
| Tip display | Touchscreen |
| Putere | 1500 W |
| Tip alimentare | Cafea macinata Cafea boabe |
| Functii | Sistem anti-alunecare Compatibil masina de spalat vase Tava de scurgere detasabila Sistem economisire energie electrica Sistem decalcifiere Setare temperatura Setare cantitate cafea Setare grad macinare Inaltime ajustabila a duzei de cafea Rasnita Filtrarea apei Rezervor lapte detasabil Setare grad tarie cafea |
| Presiune pompa | 15 bar |
| Trepte temperatura | 3 |
| Trepte de macinare rasnita | 12 |
| Sistem spumare lapte | Automat |
| Numar duze cafea | 2 |
| Numar produse preparate | 3 |
| Material rasnita | Ceramica |
| Culoare | Negru |
| Latime | 246 mm |
| Inaltime | 433 mm |
| Greutate | 8 Kg |
| Adancime | 371 mm |
| Inaltime maxima ceasca | 150 mm |
| Lungime cablu | 100 cm |
| Accesorii incluse | 1 x Lingura de masurare 1 x Banda de testare a duritatii apei 1 x Tub de lubrifiere 1 x Filtru AquaClean 1 x Espressor |
Prețul actual »