Părerile cumpărătorilor despre Fierăstrău Electric Einhell 4309040
Fierastraul de traforaj Einhell TC-SS 405 E este un aparat de nivel hobby destinat în principal începătorilor care doresc să facă proiecte simple de tăiere decorativă. Produsul corespunde descrierii și funcționează decent pentru lucrări în placaj sau proiecte DIY de bază. Sistemul de prindere al pânzei permite utilizarea și a pânzelor fără pini, având șurub de strângere. Pentru categoria de preț entry-level, oferă funcționalitate acceptabilă. Cu toate acestea, există probleme majore de calitate raportate frecvent: piciorul lămii are joc în laterale, făcând extrem de dificilă tăierea în linie dreaptă chiar și cu ghidaj. Aparatul nu vine cu ghidaje sau gradații, necesitând sisteme proprii de ghidare. Suportul de prins pânza este din aliaj slab care se rupe ușor chiar de la prima utilizare. Trepidează foarte tare în funcționare, afectând precizia. Elementele din plastic, mai ales cele de la motor, sunt de calitate foarte slabă, ducând la defecțiuni rapide după 2 zile până la câteva săptămâni. Multe produse ajung cu defecte sau se defectează rapid.
Utilizatorii au apreciat:
- Produs corespunde descrierii pentru nivel hobby
- Funcționează decent pentru placaj și proiecte simple
- Sistem de prindere pânză permite și pânze fără pini
- Preț accesibil pentru categoria entry-level
- Potrivit pentru mici proiecte cu copiii
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Piciorul lămii are joc lateral, imposibil tăiat drept
- Nu vine cu ghidaje sau gradații, necesită sistem propriu
- Suport prindere pânză din aliaj slab care se rupe ușor
- Trepidează foarte tare afectând precizia
- Elemente plastic de calitate slabă, defecțiuni după 2 zile
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Einhell |
| Tip lucrare | Hobby |
| Tip taiere | Oscilanta |
| Tip | De masa |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Putere | 120 W |
| Tip alimentare | La retea |
| Functii | Variator turatie |
| Unghi de taiere | 45 ° 90 ° |
| Viteza maxima (rpm) | 1600 |
| Suprafata lucru | Lemn Plastic |
| Adancime de taiere lemn | 57 mm 20 mm |
| Lungime cursa | 21 mm |
| Culoare | Multicolor |
| Greutate | 12 Kg |
| Lungime panza | 127 mm |
| Dimensiuni talpa/masa (cm) | 408 x 250 |
| Continut pachet | 1 x Fierastrau de traforaj |
Vezi oferta »