Părerile cumpărătorilor despre Hard Disk Extern Seagate STJL4000400
Discul HDD extern Seagate Basic 4TB primește recenzii contradictorii cu o problemă critică raportată: capacitate reală de 3,63TB (nu 4TB anunțat), iar dispariția și reapariția sporadică a unității face sistemul Windows să nu o detecteze consistent. O recenzie confirmă funcționare și viteze bune. Temperatura controlată, zgomotul minim, viteză scriere medie 60 MB/s.
Utilizatorii au apreciat:
- Funcționare liniștit atunci când este detectat
- Temperatură controlată sub sarcină
- Viteză scriere medie 60 MB/s
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Capacitate reală 3,63TB (nu 4TB anunțat)
- Dispariție și reapariție sporadică a unității
- Windows nu o detectează consistent
- Sistemul pornește greu cu unitatea conectată
- Necesită restart pentru redetectare
- Nefiabil pentru arhivă
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Seagate |
| Capacitate | 4 TB |
| Sistem de operare | Chrome OS Windows / Mac |
| Porturi | USB |
| Interfata | USB 3.0 |
| Format | 2.5" |
| Culoare | Negru |
| Greutate | 270 g |
| Dimensiuni (W x D x H mm) | 80 x 117 x 20 mm |
| Continut pachet | 1 x Cablu USB 1 x HDD extern |
Vezi oferta »