
Părerile cumpărătorilor despre Laptop Lenovo 83HW001URM
Laptopul este bine echilibrat pentru preț, baterie bună, performanțe excelente. Deschide rapid orice, multitasking fără probleme. Construcție solidă din aluminiu, tastatură confortabilă. Încărcător compact, boxe și ecran ok. Buton Copilot inutil, touchpad putea fi mai mare. Print Screen înregistrează 'S' în loc de screenshot. Claritate execrabilă display, 45% NTSC. Wifi prima generație, nu Wi-Fi 6E. Display sters, culori urâte.
Utilizatorii au apreciat:
- Bine echilibrat pentru preț.
- Baterie bună, autonomie solidă.
- Performanțe excelente.
- Multitasking fără probleme.
- Construcție solidă aluminiu.
- Tastatură confortabilă.
- Încărcător compact.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Buton Copilot inutil.
- Touchpad putea fi mai mare.
- Print Screen defect.
- Claritate execrabilă display.
- Wifi prima generație.
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor
Vezi în magazin »
| Specificații | |
| Brand | Lenovo |
| Platforma producator | IdeaPad Slim 5 |
| Model | IdeaPad Slim 5 16AHP10 |
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen 7 |
| Model procesor | 8845HS |
| Arhitectura | Zen 4 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa nominala | 3.8 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 5.1 GHz |
| Cache | 8192 KB 16384 KB |
| Tehnologie procesor | 4 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon 780M |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Chipset video | AMD Radeon |
| Capacitate memorie | 32 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 32 GB |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | WUXGA |
| Tehnologie display | IPS |
| Luminozitate | 300 nt |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Camera WEB | Full HD |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Capacitate baterie | 60 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | HD Audio Dolby Audio |
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 2 x USB 3.2 Type C Gen 2 1 x HDMI 2.1 |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| Securitate | Camera privacy shutter IR camera for Windows Hello Microsoft Pluton TPM 2.0 Enabled |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Baterie 60Wh |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Cititor de carduri | Micro SD |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.85 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 356.5 x 250.6 x 16.9 mm |
| Material | Aluminiu |
| Culoare | Albastru Cosmic |
| Accesorii incluse | Adaptor 65W |
Vezi în magazin »