Părerile cumpărătorilor despre Laptop Lenovo 83HX002SRM
Laptopul Lenovo IdeaPad Slim 5 14AKP10 cu Ryzen AI 5 340 și ecran OLED este descris ca solid și eficient la baterie, cu carcasă metalică compactă care se simte durabilă. Ecranul OLED are precizie bună deși se limitează la 60Hz, iar autonomia de 10 ore la multimedia plin volum demonstrează eficiență superioară Intel. Bun pentru task-uri zilnice și CAD, dar nu pentru gaming intensiv.
Utilizatorii au apreciat:
- Carcasă metalică solidă cu balamale bune
- Ecran OLED cu precizie bună
- Baterie 10 ore la multimedia plin volum
- Eficiență energetică superioară variantelor Intel
- Se mișcă bine la task-uri zilnice și CAD/proiectare
- Gaming ușor (LoL, indie) fără probleme termice majore
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Doar 60Hz ecran, nepotrivit pentru gamer-i exigenți
- Se încălzește la gaming intensiv
- Placa WiFi Mediatek poate avea probleme conectivitate
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Lenovo |
| Platforma producator | IdeaPad Slim 5 |
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen AI 5 |
| Model procesor | 340 |
| Arhitectura | Zen 5 |
| Numar nuclee | 6 |
| Frecventa nominala | 3.4 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.8 GHz |
| Cache | 6144 KB 16384 KB |
| Tehnologie procesor | 4 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon 840M |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 32 GB |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 14 inch |
| Format display | WUXGA |
| Tehnologie display | OLED |
| Luminozitate | 400 nt |
| Finisaj display | Glossy |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Camera WEB | Full HD |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Capacitate baterie | 60 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | HD Audio Dolby Audio |
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 2 x USB 3.2 Type C Gen 2 1 x HDMI 2.1 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Securitate | Camera privacy shutter IR camera for Windows Hello Microsoft Pluton TPM 2.0 Enabled |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Baterie 60Wh 100% DCI-P3 DisplayHDR True Black 500 |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Cititor de carduri | Micro SD |
| Tastatura numerica | Nu |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.39 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 313.4 x 222 x 16.9 mm |
| Material | Aluminiu |
| Culoare | Luna Grey |
| Accesorii incluse | Adaptor 65W |
Vezi oferta »