Părerile cumpărătorilor despre Laptop Lenovo 83J1003PRM
Laptopul Lenovo IdeaPad Slim 5 16IRH10R primește evaluări pozitive de la utilizatori care raportează că se ridică la așteptări. Configurația cu procesor Intel Core 7 240H până la 5.2GHz, 32GB DDR5 și 1TB SSD pe ecran OLED de 16 inch cu 120Hz oferă performanță și afișare de calitate. Design elegant și portabilitate adecvată completează imaginea unui laptop versatil.
Utilizatorii au apreciat:
- Se ridică la așteptări
- Procesor Intel Core 7 240H până la 5.2GHz
- 32GB DDR5 RAM
- 1TB SSD
- Ecran OLED de 16 inch cu 120Hz
- Design elegant și portabil
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Lenovo |
| Platforma producator | IdeaPad Slim 5 |
| Model | IdeaPad Slim 5 16IRH10R |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | Core 7 |
| Model procesor | 240H |
| Arhitectura | Raptor Lake |
| Numar nuclee | 10 |
| Frecventa nominala | 1.8 GHz 2.5 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4 GHz 5.2 GHz |
| Cache | 24576 KB |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel Graphics |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Capacitate memorie | 32 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 32 GB |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | 2.8K |
| Tehnologie display | OLED |
| Luminozitate | 500 nt |
| Finisaj display | Glossy |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 2880 x 1800 |
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Camera WEB | Full HD |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Capacitate baterie | 80 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | HD Audio Dolby Audio |
| Porturi | 1 x HDMI 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 2 x USB 3.2 Type C Gen 1 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Securitate | Camera privacy shutter IR camera for Windows Hello Firmware TPM 2.0 Enabled |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Rata refresh ecran 120Hz Baterie 80Wh 100% DCI-P3 DisplayHDR True Black 1000 |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Cititor de carduri | Micro SD |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.76 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 356.5 x 250.6 x 16.9 mm |
| Material | Aluminiu |
| Culoare | Luna Grey |
| Accesorii incluse | Adaptor 100W |
Vezi oferta »