Părerile cumpărătorilor despre Laptop Lenovo 83JK000WRM
Laptopul Lenovo IdeaPad Pro 5 14IAH10 cu procesor Intel Core Ultra 7 255H și afișaj OLED 2.8K 120Hz primește aprecieri pentru calitatea ecranului extrem de lucios și colorat. Construcția este solidă cu memorie LPDDR5x 24GB și spațiu SSD 1TB pentru multitasking fluid. Neajunsuri raportate: ecranul prezintă scârcâiri în zona stângă și autonomia bateriei este modestă (6-7 ore de utilizare).
Utilizatorii au apreciat:
- Ecran OLED 2.8K foarte lucios cu culori vibrante
- Procesor Intel Core Ultra 7 performant
- Memorie LPDDR5x 24GB pentru multitasking
- SSD 1TB spațios
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Ecran se scârcăie în partea stângă
- Durata de baterie modestă (6-7 ore)
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Lenovo |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | Core Ultra 7 |
| Model procesor | 255H |
| Arhitectura | Arrow Lake |
| Numar nuclee | 16 |
| Frecventa nominala | 2 GHz 2.5 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.4 GHz 5.1 GHz |
| Cache | 24 MB |
| Procesor grafic integrat | Intel Arc 140T |
| Frecventa | 8533 MHz |
| Chipset video | Intel Arc |
| Capacitate memorie | 24 GB |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| Memorie integrata | 24576 MB |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 14 inch |
| Format display | 2.8K |
| Tehnologie display | OLED |
| Luminozitate | 500 nt 1100 nt |
| Finisaj display | Glossy |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 2880 x 1800 |
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Camera WEB | Full HD |
| Capacitate baterie | 84 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos HD Audio |
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 2 x Thunderbolt v4 1 x HDMI 2.1 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Securitate | Camera privacy shutter IR camera for Windows Hello Firmware TPM 2.0 Enabled |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple 100% DCI-P3 Baterie 84Wh DisplayHDR True Black 1000 120Hz VRR |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Cititor de carduri | SD |
| Tastatura numerica | Nu |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.39 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 312 x 221 x 15.5 mm |
| Culoare | Gri |
| Material | Aluminiu |
| Accesorii incluse | Adaptor 100W |
Verifică stocul pe eMAG »