Părerile cumpărătorilor despre Laptop Lenovo 83LX000BRM
Laptopul este mic și ușor, ecran superb. În Windows 11 se mișcă super, baterie ține mult. Ecran oglindă, dar nu deranjează mult. Procesor puternic, răcire face față. Constructie full aluminiu, bine închegată. Porturi bune, switch camera. iGPU bun pentru jocuri. Sunet bun cu 4 difuzoare. Cameră 5MPx bună. Slot 2 SSD, 32GB RAM suficient. Vine cu USB hub. PWM mare la OLED, drivere doar Windows 11. Baterie se duce rapid comparativ. Ecran pierdut 120Hz, acum 90Hz. Crashuri și probleme WiFi.
Utilizatorii au apreciat:
- Mic și ușor, ecran superb.
- Se mișcă super în Windows 11.
- Baterie ține mult.
- Procesor puternic.
- Construcție full aluminiu.
- Porturi bune, switch camera.
- iGPU bun pentru jocuri.
- Sunet bun cu 4 difuzoare.
- Cameră 5MPx bună.
- Slot 2 SSD, 32GB RAM.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Ecran oglindă deranjează cu lumină spate.
- PWM mare la OLED.
- Drivere doar Windows 11.
- Baterie se duce rapid.
- Ecran acum 90Hz.
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | Lenovo |
| Line-up | Yoga |
| Platforma producator | Yoga Pro 7 |
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen AI 9 |
| Model procesor | 365 |
| Arhitectura | Zen 5 |
| Numar nuclee | 10 |
| Frecventa nominala | 2 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 3.3 GHz 5 GHz |
| Cache | 24576 KB |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon 880M |
| Tehnologie procesor | 4 nm |
| Frecventa | 8000 MHz |
| Chipset video | AMD Radeon |
| Capacitate memorie | 32 GB |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| Memorie integrata | 32768 MB |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 14.5 inch |
| Format display | 3K |
| Tehnologie display | OLED |
| Luminozitate | 500 nt 1000 nt |
| Finisaj display | Glossy |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 2944 x 1840 |
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Camera WEB | Full HD |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Capacitate baterie | 84 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Patru microfoane |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos HD Audio Smart Amplifier |
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x HDMI 2.1 2 x USB 4.0 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Securitate | IR camera for Windows Hello E-shutter Microsoft Pluton TPM 2.0 |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Dolby Vision 100% DCI-P3 Eyesafe Baterie 84Wh DisplayHDR True Black 600 PureSight Pro |
| Rata de refresh | 90 Hz |
| Tastatura numerica | Nu |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.54 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 325.3 x 228.1 x 17.4 mm |
| Culoare | Albastru teal |
| Material | Aluminiu |
| Accesorii incluse | Adaptor 100W |
Mai multe detalii »