Părerile cumpărătorilor despre Laptop ASUS E410MA-BV1827
Laptopul ultraportabil ASUS E410MA este un model micuț și ușor, cu un design plăcut și autonomie mare a bateriei. Se mișcă decent pentru sarcini de bază (YouTube, Office, navigare, Netflix). Punctul său cel mai slab este ecranul: este foarte slab, fără contrast, cu culori spălăcite din orice unghi, făcând experiența neplăcută chiar și în Word. Nu are tastatură iluminată sau numeric pad. Sunetul este surprinzător de OK. Un alt dezavantaj este că nu vine cu sistem de operare instalat (No OS) și au fost raportate probleme cu camera web (pixeli verzi).
Utilizatorii au apreciat:
- Ușor, mic (ultraportabil).
- Bateria ține mult.
- Design plăcut.
- Se mișcă destul de bine în Edge, Chrome, Office.
- Sunetul este surprinzător de OK.
- Cablul de alimentare este ușor și mic.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Ecranul este foarte slab, fără contrast, cu culori spălăcite (neplăcut în Word).
- Nu are instalat Windows (No OS).
- Tastatura nu este iluminată și nici numeric pad-ul.
- Camera are probleme (poate arăta pixeli verzi).
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | ASUS |
| Platforma producator | ASUS E410MA |
| Chipset video | Intel UHD |
| Procesor grafic integrat | Intel UHD Graphics 600 |
| Tehnologie procesor | 14 nm |
| Cache | 4096 KB |
| Frecventa Turbo Boost | 2.8 GHz |
| Frecventa nominala | 1.1 GHz |
| Numar nuclee | 2 |
| Arhitectura | Gemini Lake Refresh |
| Model procesor | N4020 |
| Tip procesor | Celeron |
| Producator procesor | Intel |
| Memorie integrata | 4096 MB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Capacitate memorie | 4 GB |
| Unitate optica | Nu |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Tip stocare | SSD |
| Camera WEB | VGA |
| Tip placa video | Integrata |
| Rezolutie | 1366 x 768 |
| Touchscreen | Nu |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Tehnologie display | LCD LED |
| Format display | HD |
| Diagonala display | 14 inch |
| Sistem de operare | NO OS |
| Versiune Bluetooth | 4.1 |
| Wireless | 802.11 ac |
| Porturi | 1 x USB 2.0 1 x HDMI 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type C Gen 1 1 x USB 3.2 Type A Gen 1 |
| Tehnologii audio | ICEpower Sonic Master |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Securitate | TPM (Trusted Platform Module) |
| Caracteristici cheie | Camera web Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Tastatura Chiclet Touchpad cu tastatura numerica integrata Baterie 3 celule - 42Wh |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Dimensiuni (W x H x D) | 325 x 217 x 18 - 18.4 mm |
| Greutate | 1.3 Kg |
| Culoare | Dreamy White |
| Accesorii incluse | Adaptor 33W |
Verifică stocul pe eMAG »