Părerile cumpărătorilor despre Laptop ASUS G635LX-RW062
Laptopul ASUS ROG Strix SCAR 16 G635LW primește recenzii pozitive pentru performanță generală. Utilizatorul confirmă calitate foarte bună a componentelor și funcționare solidă, iar ceilalți nu au ce reproșa. Configuraţia cu procesor Intel Core Ultra 9 275HX, GPU RTX 5080 16GB GDDR7, 32GB DDR5 RAM și display 16" 2.5K 240Hz G-Sync oferă performanță gaming și productivitate la nivel înalt.
Utilizatorii au apreciat:
- Performanță gaming și productivă foarte bună
- Procesor Intel Core Ultra 9 275HX până la 5.4 GHz
- GPU NVIDIA RTX 5080 16GB GDDR7
- Memorie DDR5 de 32GB
- Display 2.5K 240Hz cu G-Sync
- SSD de 2TB pentru stocare
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | ASUS |
| Line-up | ROG |
| Platforma producator | ASUS ROG Strix SCAR 16 |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | Core Ultra 9 |
| Model procesor | 275HX |
| Arhitectura | Arrow Lake |
| Numar nuclee | 24 |
| Frecventa nominala | 2.1 GHz 2.7 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.6 GHz 5.4 GHz |
| Cache | 36 MB |
| Procesor grafic integrat | Intel Graphics |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Capacitate memorie | 64 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 64 GB |
| Capacitate memorie video | 24576 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR7 |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 4 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | WQXGA |
| Tehnologie display | Mini LED |
| Luminozitate | 1200 nt |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 2560 x 1600 |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | RTX 5090 |
| Tehnologii placa video | VR Ready GeForce Experience Drivere Game Ready Ray tracing NVIDIA DLSS 4 |
| Camera WEB | Full HD |
| Capacitate baterie | 90 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Smart Amp Technology AI noise-canceling technology Hi-Res certification (for headphone) |
| Porturi | 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 3 x USB 3.2 Type A Gen 2 1 x HDMI 2.1 2 x Thunderbolt v5 |
| Retea | 10/100/1000/2500 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Securitate | Trusted Platform Module (Firmware TPM) BIOS Administrator Password and User Password Protection |
| Caracteristici cheie | Camera web Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Rata refresh ecran 240Hz - 3ms Tastatura iluminata Per Key RGB G-sync Pantone Validated ROG Nebula HDR Display ROG intelligent cooling ROG Boost: 1647MHz* at 175W (1597MHz Boost Clock+50MHz OC, 150W+25W Dynamic Boost) |
| Rata de refresh | 240 Hz |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 2.8 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 354 x 268 x 22.8 - 30.8 mm |
| Culoare | Negru |
| Accesorii incluse | Adaptor 100W Adaptor 380W |
Vezi pe eMAG »
