Părerile cumpărătorilor despre Laptop ASUS G815LW-S9047
Laptopul gaming ASUS ROG Strix G18 G815LW cu Intel Core Ultra 9 275HX și RTX 5080 de 16GB funcționează perfect fără probleme raportate. Toate funcțiile hardware și software sunt operaționale, iar piese conduc jocurile la grafici maxime cu minimum 120 fps. Performanța este confirmată de utilizatori pe jocuri cerești și aplicații intensive.
Utilizatorii au apreciat:
- Performanță perfectă, fără probleme raportate
- Intel Core Ultra 9 275HX răspunde rapid
- NVIDIA RTX 5080 cu 16GB GDDR7
- Jocuri la grafici maxime cu 120+ fps
- Toate funcțiile hardware și software operaționale
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | ASUS |
| Line-up | ROG |
| Platforma producator | ASUS ROG Strix G18 |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | Core Ultra 9 |
| Model procesor | 275HX |
| Arhitectura | Arrow Lake |
| Numar nuclee | 24 |
| Frecventa nominala | 2.1 GHz 2.7 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.6 GHz 5.4 GHz |
| Cache | 36 MB |
| Procesor grafic integrat | Intel Graphics |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Capacitate memorie | 32 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 64 GB |
| Capacitate memorie video | 16384 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR7 |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 18 inch |
| Format display | WQXGA |
| Tehnologie display | IPS |
| Luminozitate | 500 nt |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 2560 x 1600 |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | RTX 5080 |
| Tehnologii placa video | VR Ready GeForce Experience Drivere Game Ready Ray tracing NVIDIA DLSS 4 |
| Camera WEB | Full HD |
| Capacitate baterie | 90 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Smart Amp Technology AI noise-canceling technology Hi-Res certification (for headphone) |
| Porturi | 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 3 x USB 3.2 Type A Gen 2 1 x HDMI 2.1 2 x Thunderbolt v5 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Retea | 10/100/1000/2500 |
| Securitate | Trusted Platform Module (Firmware TPM) BIOS Administrator Password and User Password Protection |
| Caracteristici cheie | Camera web Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Tastatura iluminata RGB 4 zone G-sync Rata refresh ecran 240Hz ROG Nebula Display ROG intelligent cooling Timp de raspuns ecran 3ms |
| Recomandare | Laptop Gaming |
| Rata de refresh | 240 Hz |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 3.2 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 399 x 298 x 23.5 - 32 mm |
| Culoare | Eclipse Gray |
| Accesorii incluse | Adaptor 380W |
Mai multe detalii »