| Specificații | |
| Brand | ASUS |
| Line-up | ProArt |
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen AI 9 |
| Model procesor | HX 370 |
| Arhitectura | Zen 5 |
| Numar nuclee | 12 |
| Frecventa nominala | 2 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 3.3 GHz 5.1 GHz |
| Cache | 12288 KB 24576 KB |
| Tehnologie procesor | 4 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon 890M |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Capacitate memorie | 64 GB |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| Memorie integrata | 65536 MB |
| Capacitate memorie video | 8192 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR7 |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | 3K |
| Tehnologie display | OLED |
| Luminozitate | 400 nt 500 nt |
| Finisaj display | Glossy |
| Touchscreen | Da |
| Rezolutie | 2880 x 1800 |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Camera WEB | Full HD |
| Capacitate baterie | 90 Wh |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | Smart Amp Technology |
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type C Gen 2 2 x USB 3.2 Type A Gen 2 1 x HDMI 2.1 1 x USB 4.0 Type-C Gen 3 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Securitate | Firmware TPM IR camera for Windows Hello Pluton Security Processor |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Baterie 90Wh Pantone Validated VESA CERTIFIED Display HDR True Black 500 SGS Eye Care Display Copilot key AMD XDNA NPU up to 50TOPS |
| Recomandare | Laptop Gaming |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Cititor de carduri | SD |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.85 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 354.9 x 246.9 x 14.9 - 17.3 mm |
| Culoare | Negru |
| Material | Aluminiu |
| Accesorii incluse | Adaptor 200W Adaptor USB la RJ 45 |
Vezi oferta »