Părerile cumpărătorilor despre Laptop ASUS TP3407SA-QL060X
Laptopul Asus Vivobook 16 Flip TP3607SA este apreciat pentru design ultraportabil, display OLED excelent cu touchscreen și baterie durabilă, ideal pentru călători și creație. Problemele majore: supraîncălzire rapidă, software Asus instabil și nepotrivit pentru gaming la rezoluție nativă.
Utilizatorii au apreciat:
- Design ultraportabil și ușor de transportat
- Display OLED 3K 2880x1800, excelent pentru design
- Touchscreen cu stylus integrat
- Baterie durabilă pentru călători
- Procesor Intel Core Ultra 7 258V eficient
- 32GB LPDDR5X RAM și 1TB SSD
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Se supraîncălzește rapid; nepotrivit pentru gaming la rezoluție nativă
- Software Asus cu probleme de stabilitate și buguri
- Experiență de utilizare inferioară comparativ cu soluții concurente
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | ASUS |
| Line-up | VivoBook Flip |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | Core Ultra 7 |
| Model procesor | 258V |
| Arhitectura | Lunar Lake |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa nominala | 2.2 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 3.7 GHz 4.8 GHz |
| Cache | 12288 KB |
| Procesor grafic integrat | Intel Arc Graphics |
| Capacitate memorie | 32 GB |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| Memorie integrata | 32768 MB |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 14 inch |
| Format display | WUXGA |
| Tehnologie display | OLED |
| Luminozitate | 400 nt 600 nt |
| Finisaj display | Glossy |
| Touchscreen | Da |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Camera WEB | Full HD |
| Capacitate baterie | 70 Wh |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | Smart Amp Technology |
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type C Gen 2 1 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x HDMI 2.1 1 x Thunderbolt v4 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Securitate | BIOS Booting User Password Protection Firmware TPM IR camera for Windows Hello BIOS setup user password Microsoft Pluton Security Technology |
| Caracteristici cheie | Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Camera IR Baterie 70Wh VESA CERTIFIED Display HDR True Black 500 DCI-P3 100% Timp de raspuns 0.2ms |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Cititor de carduri | Micro SD |
| Design | Convertibil |
| Tastatura numerica | Nu |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.57 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 312.6 x 220.9 x 16.9 - 17.1 mm |
| Material | Plastic Aluminiu |
| Culoare | Gri mat |
| Accesorii incluse | Adaptor 65W Stylus (ASUS Pen SA203H-MPP2.0 support) |
Prețul pe eMAG »
