Părerile cumpărătorilor despre Laptop ASUS G815LR-S9063
Laptopul ASUS ROG Strix G18 cu procesor Intel Core Ultra 9 275HX și GPU RTX 5070 Ti primește recenzii elogioase pentru performanță și calitate constructivă, cu ecran de 2.5K 240Hz luminos. Sistemul de răcire este eficient, iar setul de porturi și tastatura responsivă satisfac cerințele de gaming serios.
Utilizatorii au apreciat:
- Ecran 2.5K 240Hz luminos cu contrast și HDR bun
- GPU RTX 5070 Ti cu performanță de top
- Procesor Intel Core Ultra 9 275HX la 5.4GHz
- Sistem de răcire bun, silențios în utilizare normală
- Tastatura bună și silențioasă
- Materiale premium pe carcasă
- 3 porturi USB 3.2 Gen 2 Type A
- 32GB RAM DDR5 și 2TB SSD
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Lipsă driver IRST la instalare Windows
- Dimensiune mare 18 inch, greu de transportat
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | ASUS |
| Line-up | ROG |
| Platforma producator | ASUS ROG Strix G18 |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | Core Ultra 9 |
| Model procesor | 275HX |
| Arhitectura | Arrow Lake |
| Numar nuclee | 24 |
| Frecventa nominala | 2.1 GHz 2.7 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.6 GHz 5.4 GHz |
| Cache | 36 MB |
| Procesor grafic integrat | Intel Graphics |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Capacitate memorie | 32 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 64 GB |
| Capacitate memorie video | 12288 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR7 |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 2 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 18 inch |
| Format display | WQXGA |
| Tehnologie display | IPS |
| Luminozitate | 500 nt |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 2560 x 1600 |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | RTX 5070 Ti |
| Tehnologii placa video | VR Ready GeForce Experience Drivere Game Ready Ray tracing NVIDIA DLSS 4 |
| Camera WEB | Full HD |
| Capacitate baterie | 90 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Smart Amp Technology AI noise-canceling technology Hi-Res certification (for headphone) |
| Porturi | 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 3 x USB 3.2 Type A Gen 2 1 x HDMI 2.1 2 x Thunderbolt v5 |
| Retea | 10/100/1000/2500 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Securitate | Trusted Platform Module (Firmware TPM) BIOS Administrator Password and User Password Protection |
| Caracteristici cheie | Camera web Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Tastatura iluminata RGB 4 zone G-sync Rata refresh ecran 240Hz ROG Nebula Display ROG intelligent cooling Timp de raspuns ecran 3ms ROG Boost: 1565MHz* at 140W (1515MHz Boost Clock+50MHz OC, 115W+25W Dynamic Boost) |
| Rata de refresh | 240 Hz |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Recomandare | Laptop Gaming |
| Greutate | 3.2 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 399 x 298 x 23.5 - 32 mm |
| Culoare | Eclipse Gray |
| Accesorii incluse | Adaptor 280W |
Vezi pe eMAG »