Părerile cumpărătorilor despre Laptop Gigabyte CTHH3EE893SD
Laptopul GIGABYTE A16 CTH cu Intel Core i7-13620H și RTX 5050 primește recomandări pozitive din partea gamerilor, rulând orice titlu fără probleme de termică. Procesor performant cu frecvență până la 4.9 GHz și memorie DDR5 de 16GB asigură fluiditate în jocuri moderne. Caracteristica apreciată este software-ul care permite comutarea între GPU Nvidia și iGPU integrat pentru economie de energie.
Utilizatorii au apreciat:
- Rulează orice joc fără probleme
- Temperaturi sub control
- Program Mux Switch pentru comutare GPU
- Performanță bună pentru gaming
- Procesor Intel Core i7 performant
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Gigabyte |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | i7 |
| Model procesor | 13620H |
| Arhitectura | Raptor Lake |
| Numar nuclee | 10 |
| Frecventa Turbo Boost | 3.6 GHz 4.9 GHz |
| Cache | 24 MB |
| Procesor grafic integrat | Intel UHD Graphics |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Frecventa | 5200 MHz |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 64 GB |
| Capacitate memorie video | 8192 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR7 |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | WUXGA |
| Tehnologie display | IPS |
| Luminozitate | 300 nt |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | RTX 5050 |
| Tehnologii placa video | GeForce ShadowPlay GeForce Experience Drivere Game Ready NVIDIA REFLEX NVIDIA DLSS 4 |
| Camera WEB | Full HD |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Capacitate baterie | 76 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos |
| Porturi | 1 x USB 2.0 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x USB 3.2 Type C Gen 1 1 x HDMI 2.1 |
| Retea | 10/100/1000 |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| Securitate | TPM (Firmware TPM) |
| Caracteristici cheie | Camera web Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Tastatura iluminata RGB MUX Switch Rata de refresh ecran 165Hz |
| Rata de refresh | 165 Hz |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 1 |
| Tastatura numerica | Nu |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 2.2 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 358.3 x 262.5 x 19.45 - 22.99 mm |
| Culoare | Negru |
| Accesorii incluse | Adaptor 150W |
Prețul pe eMAG »