Părerile cumpărătorilor despre Laptop HP 7K0M5EA
HP 15-fc0032nq este un laptop office entry-level cu Ryzen 3 7320U și 8GB RAM. Se mișcă decent pentru sarcini ușoare și preț mic, dar instalarea Windows 11 este complicată fără internet, iar ecranul are unghiuri slabe de vizualizare.
Utilizatorii au apreciat:
- Preț foarte accesibil
- Performanțe bune pentru office și navigare
- Pornire rapidă cu Windows 11
- Raport calitate-preț bun pentru utilizare simplă
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Instalare Windows 11 complicată (necesită comenzi OOBE)
- Ecran calitate joasă, unghiuri slabe
- Doar 8GB RAM și 256GB SSD
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Platforma producator | HP-15 |
| Line-up | HP 15 |
| Brand | HP |
| Chipset video | AMD Radeon |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon 610M |
| Tehnologie procesor | 6 nm |
| Cache | 2048 KB 4096 KB |
| Frecventa Turbo Boost | 4.1 GHz |
| Frecventa nominala | 2.4 GHz |
| Numar nuclee | 4 |
| Arhitectura | Zen 2 |
| Model procesor | 7320U |
| Tip procesor | Ryzen 3 |
| Producator procesor | AMD |
| Memorie integrata | 8192 MB |
| Tip memorie | LPDDR5 |
| Capacitate memorie | 8 GB |
| Unitate optica | Nu |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Tip stocare | SSD |
| Camera WEB | HD |
| Tip placa video | Integrata |
| Luminozitate | 250 nt |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Nu |
| Finisaj display | Anti-Reflective |
| Tehnologie display | LED |
| Format display | Full HD |
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Sistem de operare | Free DOS |
| Wireless | 802.11 ac |
| Porturi | 2 x USB 3.1 1 x HDMI 1 x USB type C 1 x Audio Out/Microfon |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Caracteristici cheie | Camera web Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Baterie integrata |
| Securitate | TPM |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Tastatura numerica | Da |
| Culoare | Argintiu |
| Accesorii incluse | Adaptor |
Vezi pe eMAG »
