Părerile cumpărătorilor despre Laptop HP 817K9EA
HP ProBook 450 G10 primește recenzii negative din cauza problemelor de hardware și inițializare lentă, cu utilizatori raportând defecte pe keyboard și durate lungi de pornire. Durata de pornire poate ajunge la 20 minute, afectând productivitate, iar Wolf Security ralentează semnificativ boot. Probleme QC: tastatura vine cu taste defectate care nu răspund, iar specificațiile anunță iluminare LED care lipsește din unele unități. Pentru preț și specificații profesionale, nivelul de control calitate este dezamăgitor.
Utilizatorii au apreciat:
- Procesor Intel Core i7-1355U 10-core puternic
- RAM 32GB și SSD 1TB
- Ecran 15,6" FHD
- Windows 11 Pro preinstalat
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Durată de pornire până la 20 minute, ralentată de Wolf Security
- Probleme QC pe tastatura, taste defectate care nu răspund
- Specificații anunță iluminare LED care lipsește din unele unități
- Control calitate dezamăgitor pentru preț professional
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Line-up | ProBook |
| Brand | HP |
| Chipset video | Intel Iris Xe |
| Frecventa | 3200 MHz |
| Frecventa nominala | 1.7 GHz |
| Procesor grafic integrat | Intel Iris Xe Graphics |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Cache | 12288 KB |
| Frecventa Turbo Boost | 3.7 GHz 5 GHz |
| Numar nuclee | 10 |
| Arhitectura | Raptor Lake |
| Model procesor | 1355U |
| Tip procesor | i7 |
| Producator procesor | Intel |
| Tip memorie | DDR4 |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Unitate optica | Nu |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Camera WEB | HD |
| Tehnologii placa video | Direct X12 |
| Tip placa video | Integrata |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Nu |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Luminozitate | 250 nt |
| Tehnologie display | IPS |
| Format display | Full HD |
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Porturi | 2 x USB 3.1 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type C Gen 1 1 x HDMI 2.1 |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Retea | 10/100/1000 |
| Securitate | TPM 2.0 HP Sure Click HP Sure Sense HP Sure Admin |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Baterie 3 celule - 42Wh |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.79 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 359.4 x 233.9 x 19.9 mm |
| Culoare | Argintiu |
| Accesorii incluse | Adaptor 65W |
Mai multe detalii »