Părerile cumpărătorilor despre Laptop Lenovo 83E30025RM
Laptopul este portabil cu performanțe bune pentru aplicații largi. Nu se încinge, baterie ține 3-4 ore intensiv, 6+ ore ușor. Recomandat pentru portabilitate și putere. Instalare Windows cu impediment, rezolvabil. Are lag în browsing și scrolling. Problemă la taskuri ușoare, conflict plăci video. Se încălzește puțin cam mult în jocuri. Baterie bună, calitativ. Display foarte bun.
Utilizatorii au apreciat:
- Portabil și performanțe bune.
- Nu se încinge.
- Baterie ține 3-4 ore intensiv.
- Baterie ține 6+ ore ușor.
- Baterie bună.
- Se simte calitativ.
- Display foarte bun.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Lag în browsing și scrolling.
- Problemă conflict plăci video.
- Se încălzește mult în jocuri.
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Line-up | Yoga |
| Brand | Lenovo |
| Platforma producator | Yoga Pro 7 |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Frecventa | 6400 MHz |
| Tehnologie procesor | 4 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon 780M |
| Cache | 8192 KB 16384 KB |
| Frecventa Turbo Boost | 5.1 GHz |
| Frecventa nominala | 3.8 GHz |
| Arhitectura | Zen 4 |
| Numar nuclee | 8 |
| Model procesor | 8845HS |
| Tip procesor | Ryzen 7 |
| Producator procesor | AMD |
| Tip memorie placa video | GDDR6 |
| Capacitate memorie video | 6144 MB |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| Memorie integrata | 16384 MB |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Unitate optica | Nu |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Tip stocare | SSD |
| Camera WEB | Full HD |
| Model placa video | RTX 3050 |
| Tehnologii placa video | GeForce Experience Direct X12 |
| Tip placa video | Dedicata |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Rezolutie | 3072 x 1920 |
| Touchscreen | Nu |
| Luminozitate | 400 nt |
| Tehnologie display | IPS |
| Format display | 3K |
| Diagonala display | 14.5 inch |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Sistem de operare | NO OS |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type C Gen 2 1 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x HDMI 2.1 1 x USB 4.0 Type-C Gen 3 |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Tehnologii audio | HD Audio Dolby Atmos |
| Audio | Difuzoare stereo Patru microfoane |
| Securitate | Firmware TPM 2.0 IR camera for Windows Hello E-shutter |
| Caracteristici cheie | Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Rata refresh ecran 120Hz Camera web IR 100% sRGB Eyesafe Baterie 73Wh 100% P3 Dolby Vision TCON |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Tastatura numerica | Nu |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.49 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 325.5 x 226.49 x 16.6 mm |
| Culoare | Gri |
| Material | Aluminiu |
| Accesorii incluse | 140W USB-C Power Adapter |
Prețul pe eMAG »