Părerile cumpărătorilor despre Laptop Lenovo 83E30026RM
Laptopul Lenovo Yoga Pro 7 14AHP9 cu procesor AMD Ryzen 7 8845HS primește recenzii mixte, apreciat pentru displayul luminos și extrem de clar, dar cu o problemă critică. Camera frontală nu funcționează deloc, iar nici echipa Lenovo nu a reușit să identifice cauza după intervenție. Sistemul necesită și instalarea manuală a mai multor drivere suplimentare după setup inițial.
Utilizatorii au apreciat:
- Display extrem de luminos și clar
- Procesor AMD Ryzen 7 8845HS performant pana la 5.1 GHz
- 16GB LPDDR5x RAM și 1TB SSD
- Diagonala 14.5 inchi, rezoluție 3K, IPS 120Hz
- Grafica AMD Radeon 780M integrata pentru gaming ușor
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Camera frontală nu funcționează deloc, problema nerezolvabilă chiar de la suport oficial
- Necesită instalarea manuală a mai multor drivere suplimentare după setup
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Platforma producator | Yoga Pro 7 |
| Line-up | Yoga |
| Brand | Lenovo |
| Chipset video | AMD Radeon |
| Frecventa | 6400 MHz |
| Tehnologie procesor | 4 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon 780M |
| Cache | 8192 KB 16384 KB |
| Frecventa Turbo Boost | 5.1 GHz |
| Frecventa nominala | 3.8 GHz |
| Numar nuclee | 8 |
| Arhitectura | Zen 4 |
| Model procesor | 8845HS |
| Tip procesor | Ryzen 7 |
| Producator procesor | AMD |
| Memorie integrata | 16384 MB |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Unitate optica | Nu |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Tip stocare | SSD |
| Camera WEB | Full HD |
| Tip placa video | Integrata |
| Rezolutie | 3072 x 1920 |
| Touchscreen | Nu |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Luminozitate | 400 nt |
| Tehnologie display | IPS |
| Format display | 3K |
| Diagonala display | 14.5 inch |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Sistem de operare | NO OS |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type C Gen 2 1 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x HDMI 2.1 1 x USB 4.0 Type-C Gen 3 |
| Tehnologii audio | HD Audio Dolby Atmos Amplifier (AMP) |
| Audio | Difuzoare stereo Patru microfoane |
| Securitate | Firmware TPM 2.0 IR camera for Windows Hello E-shutter |
| Caracteristici cheie | Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Rata refresh ecran 120Hz Camera web IR 100% sRGB Eyesafe Baterie 73Wh 100% P3 Dolby Vision TCON |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Tastatura numerica | Nu |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Dimensiuni (W x H x D) | 325.5 x 226.49 x 16.6 mm |
| Greutate | 1.49 Kg |
| Material | Aluminiu |
| Culoare | Albastru teal |
| Accesorii incluse | Adaptor 100W |
Mai multe detalii »
