Părerile cumpărătorilor despre Laptop MSI 9S7-16R831-1470
Laptopul MSI Thin 15 B13VE-1470XRO primește recenzii negative, cumpărătorii semnalând probleme la răcire, difuzoare și calitatea ecranului. Sistemul de răcire este descris ca foarte prost, difuzoarele produc sunet robotizat de slabă calitate, iar ecranul lasă mult de dorit. Pornirea este lentă, iar prețul este considerat prea ridicat față de experiența oferită.
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Sistem de răcire foarte prost, menționat explicit de ambii cumpărători
- Difuzoare de slabă calitate, sunet robotizat
- Ecran nesatisfăcător, sub așteptări
- Pornire lentă a sistemului
- Preț considerat prea ridicat față de calitatea oferită
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | MSI |
| Producator procesor | Intel |
| Tip procesor | i7 |
| Model procesor | 13620H |
| Arhitectura | Raptor Lake |
| Numar nuclee | 10 |
| Frecventa Turbo Boost | 3.6 GHz 4.9 GHz |
| Cache | 24576 KB |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel UHD Graphics |
| Frecventa | 3200 MHz |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 64 GB |
| Capacitate memorie video | 6144 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR6 |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Format display | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | RTX 4050 |
| Tehnologii placa video | GeForce Experience Drivere Game Ready Ray tracing DirectX 12 Ultimate NVIDIA DLSS 3 |
| Camera WEB | HD |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Capacitate baterie | 52.4 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo |
| Tehnologii audio | DTS Hi-Res Audio |
| Porturi | 1 x Microfon 1 x Audio Out 1 x HDMI 1 x RJ-45 1 x USB 3.2 Type C Gen 1 3 x USB 3.2 Type A Gen 1 |
| Wireless | 802.11 ax |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Retea | 10/100/1000 |
| Securitate | Kensington Lock Firmware Trusted Platform Module(fTPM) 2.0 |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Baterie 52.4 Wh Placa grafica pana la 1605MHz Boost Clock 45W Maximum Graphics Power cu Dynamic Boost |
| Rata de refresh | 144 Hz |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Tastatura numerica | Nu |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.86 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 359 x 254 x 21.7 mm |
| Culoare | Negru |
| Accesorii incluse | Adaptor 120W |
Verifică stocul pe eMAG »