Părerile cumpărătorilor despre Mixer de bucătărie BOSCH MSM66120
Mixer vertical Bosch MSM66120 este un aparat elegant și silențios, cu 600W și 12 viteze, apreciat pentru ergonomie și calitatea plasticelor. Utilizatorii subliniază că este ideal pentru prepararea hranei bebelușilor, paseazălegumele și carnea foarte bine. Principala problemă raportată de mulți utilizatori este cuplajul de angrenaj din plastic hexagonal care se uzează după 2-3 luni de utilizare și începe să se rotească în gol. Această defecțiune nu este acoperită de garanție, fiind o problemă comună la toate mixerele Bosch din această categorie. Accesoriile (chopper și pahar gradat) sunt considerate relativ mici. Materiale de calitate bună, fabricat în Slovenia, dar durabilitatea cuplajului este un punct slab major.
Utilizatorii au apreciat:
- Foarte silențios, ergonomic cu partea de cauciuc pentru prindere bună
- Reglaj lin și smooth al vitezelor, plasticele de calitate
- Pasează excelent legume, carne și fructe, rezultat foarte fin
- Piciorul din inox se curată ușor, nu se pătrează de morcovi
- Cele 4 cuțite ascuțite performează foarte bine
- Made in Slovenia, materiale robuste și de calitate Bosch
- Design elegant, aspect plăcut în bucătărie
- Ideal pentru prepararea hranei bebelușului, pireu foarte fin
- Chopper-ul maruntește bine legumele și nucile
- Motor puternic, menține puterea pe toate treptele
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Cuplajul de angrenaj din plastic hexagonal se uzează rapid (2-3 luni)
- Defecțiunea cuplajului nu este acoperită de garanție
- Relativ greu și gros, dimensiuni masive pentru puterea oferită
- Accesoriile (chopper 500ml, pahar) sunt relativ mici
- Există un “joc” la îmbinarea cu piciorul de inox la unele exemplare
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | BOSCH |
| Tip produs | Mixer vertical |
| Utilizare | Rezidential |
| Putere | 600 W |
| Tensiune alimentare | 220 V 240 V |
| Caracteristici cheie | Lavabil in masina de spalat vase Turbo |
| Functii | Macinare Pasare Tocare |
| Trepte de viteza | 12 |
| Culoare | Gri Alb |
| Greutate | 1.24 Kg |
| Lungime | 62 cm |
| Latime | 55 cm |
| Inaltime | 393 cm |
| Lungime cablu | 1.4 m |
| Continut pachet | 1 x Bol gradat 1 x Mixer 1 x Minitocator |
Prețul pe eMAG »