Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED AOC 22E1Q
Monitorul LED MVA AOC 21.5" Full HD este un model cu panou VA, oferind unghiuri bune de vizualizare și contrast ridicat. Dispune de conectivitate variată, incluzând HDMI, DisplayPort și D-Sub, precum și intrare/ieșire audio. Utilizatorii apreciază meniul cu multiple opțiuni de reglaj și luminozitatea bună. Un aspect negativ menționat este designul mai vechi, cu margini vizibile pe toate laturile, spre deosebire de modelele mai mari din aceeași familie care au design borderless. Vine cu cabluri HDMI, DisplayPort și audio incluse.
Utilizatorii au apreciat:
- Multiple opțiuni de reglaj în meniu, inclusiv transparență reglabilă
- Unghi de vizionare foarte bun, specific panoului VA
- Luminozitate și contrast foarte bune
- Conectivitate excelentă (HDMI, DisplayPort, D-Sub, audio)
- Vine cu cabluri HDMI, DisplayPort și audio incluse
- Picior cu înclinare reglabilă pe verticală
- Compatibil cu montare VESA
- Fără pixeli morți
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Design învechit cu margini vizibile pe toate laturile
- Nu are aspect borderless ca modelele mai mari din aceeași familie
- Aspectul estetic nu corespunde cu imaginea de profil afișată
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | AOC |
| Contrast tipic | 3000:1 |
| Tip iluminare fundal | W-LED |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | MVA |
| Diagonala | 21.5 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 15 kWh |
| Putere consumata | 20 W |
| Porturi video | VGA HDMI Display Port |
| Porturi audio | 1 x Audio out 1 x Audio in |
| Tehnologie | Flicker Free Low Blue Light |
| Functii speciale | Ergonomie Boxe integrate 2 x 2W |
| Contrast dinamic | 20000000:1 |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Standarde | CE FCC RoHS TUV-GS ISO 9241-307 EAC REACH |
| Rata de refresh (maximala) | 60 Hz |
| Numar culori | 16.7 Milioane |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Inclinare | -5 ~ +21.5 ° |
| Culoare | Negru |
| Latime | 199 mm |
| Inaltime | 393 mm |
| Lungime | 504 mm |
| Greutate | 2.72 Kg |
| Dimensiune punct | 0.247 mm |
| Continut pachet | Cablu alimentare Manual de utilizare |
Verifică stocul pe eMAG »
