Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED ASUS VG27AQL1A
Monitorul Gaming ASUS TUF VG27AQL1A de 27 inch oferă rezoluție QHD, rată de refresh de 170Hz și timp de răspuns de 1ms MPRT. Suportă G-Sync Compatible, FreeSync și HDR400. Utilizatorii apreciază calitatea imaginii, contrastul ridicat și rata de refresh ridicată. Este considerat excelent pentru gaming, permițând rularea jocurilor în 1440p cu rezultate foarte bune. Principalul dezavantaj menționat este calitatea slabă a HDR, care poate cauza flickering în jocuri.
Utilizatorii au apreciat:
- Calitate excelentă a imaginii
- Contrast ridicat
- Rată de refresh ridicată de 170Hz
- Timp de răspuns rapid de 1ms MPRT
- Excelent pentru gaming în 1440p
- Suport pentru G-Sync Compatible și FreeSync
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- HDR foarte slab, cauzează flickering în jocuri
- Materialele nu sunt la fel de premium ca la seria ROG
- Unele unități pot avea pixeli blocați
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Gama | Gaming |
| Brand | ASUS |
| Contrast tipic | 1000:1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Luminozitate | 400 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 2560 x 1440 |
| Tip rezolutie | QHD |
| Tehnologie display | LED IPS |
| Diagonala | 27 inch |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 32 kWh |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa G |
| Putere consumata | 26 W |
| Porturi video | 2 x HDMI 1 x DisplayPort |
| Porturi audio | 1 x Audio out |
| Tehnologie | HDR HDCP GamePlus Flicker Free GameVisual Low Blue Light G-Sync Compatible Trace Free Technology HDR10 Extreme Low Motion Blur GameFast Input technology Shadow Boost Dinamically Local Dimming |
| Functii speciale | Ergonomie Kensington Lock Boxe integrate 2 x 2W |
| Contrast dinamic | 100000000:1 |
| Numar culori | 16.7 M |
| Rata de refresh (maximala) | 170 Hz |
| Timp de raspuns | 1 ms |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178°/178° |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Standarde | BSMI CB CCC CE FCC J-MOSS PSB RoHS VCCI WEEE WHQL CEL ErP MEPS PSE UkrSEPRO CU cTUVus RCM TUV Low Blue Light KCC E-standby TUV Flicker-free ICES-3 PC recycle BIS Vietnam MEPS CEC |
| Data ports | 2 x USB 3.0 |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Rotire | 90° |
| Inclinare | -5° + 20° |
| Pivotare | -20° + 20° |
| Dimensiune punct | 0.233 mm |
| Culoare | Negru |
| Latime | 215 mm |
| Inaltime | 404 mm 534 mm |
| Lungime | 615 mm |
| Greutate | 6.6 Kg |
| Inaltime ajustabila | 130 mm |
| Continut pachet | 1 x Cablu alimentare 1 x Monitor 1 x Ghid de instalare rapida Certificat de garantie |
Vezi oferta »
