Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED ASUS VZ249HE-W
Monitorul LED IPS ASUS 23.8" FullHD oferă o calitate bună a imaginii cu timp de răspuns de 5ms și tehnologii Flicker free și Low Blue Light pentru reducerea oboselii ochilor. Utilizatorii apreciază culorile vibrante, tratamentul anti-glare eficient și faptul că nu se încălzește excesiv. Deși nu este recomandat pentru gaming intensiv, este considerat ideal pentru lucrul de acasă. Pachetul include tot ce este necesar, inclusiv cablu de alimentare și HDMI.
Utilizatorii au apreciat:
- Culori vibrante și naturale
- Nu obosește ochii datorită tehnologiilor Flicker free și Low Blue Light
- Tratament anti-glare eficient
- Nu se încălzește excesiv
- Unghiul de înclinare ajustabil
- Include cablu HDMI în pachet
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Nu este recomandat pentru gaming
- Contrast considerat slab de unii utilizatori
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | ASUS |
| Tip iluminare fundal | W-LED |
| Contrast tipic | 1000:1 |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | LED IPS |
| Diagonala | 23.8 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 16 kWh |
| Putere consumata | 14.75 W |
| Porturi video | D-Sub HDMI |
| Tehnologie | QuickFit HDCP Flicker-Free GamePlus VividPixel Blue Light Filter Low Blue Light SPLENDID Video Preset |
| Functii speciale | Ergonomie Kensington Lock |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Standarde | BSMI C-Tick CB CCC CE EPEAT FCC RoHS VCCI WEEE WHQL CEL ErP CU CEL level 1 UL/cUL Energy Star TUV Low Blue Light UL (cUL) TUV Flicker-free |
| Contrast dinamic | 100000000:1 |
| Rata de refresh (maximala) | 60 Hz |
| Numar culori | 16.7 Milioane |
| Inclinare | -5° ~ +22° |
| Culoare | Alb |
| Inaltime | 391 mm |
| Latime | 211 mm |
| Lungime | 540 mm |
| Greutate | 2.9 Kg |
| Dimensiune punct | 0.275 mm |
| Continut pachet | Monitor |
Prețul pe eMAG »
