Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED BenQ BL2283
Monitorul LED IPS Benq 21.5" Full HD este un model de buget cu tehnologie IPS, apreciat pentru calitatea imaginii și raportul bun calitate-preț. Utilizatorii menționează că monitorul are o calibrare bună din fabrică și oferă o experiență vizuală plăcută. Deși are certificare TUV pentru protecția ochilor, unii utilizatori au remarcat absența timbrului TUV pe produs. Vine cu cablu de alimentare și VGA incluse, dar nu include cablu HDMI sau DVI.
Utilizatorii au apreciat:
- Calitate bună a imaginii pentru prețul plătit
- Bine calibrat din fabrică
- Construcție solidă și aspect plăcut
- Vine cu cablu VGA și de alimentare incluse
- Tehnologie IPS pentru unghiuri bune de vizualizare
- Raport bun calitate-preț
- Potrivit pentru utilizare de birou
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Lipsă timbru TUV deși are certificare menționată
- Nu include cablu HDMI sau DVI
- Opțiuni limitate de reglare a poziției
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | BenQ |
| Contrast tipic | 1000 :1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti-Glare |
| Format ecran | Clasic |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Diagonala | 21.5 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 18 kWh |
| Putere consumata | 25 W |
| Porturi audio | Headphone Jack |
| Porturi video | 2 x HDMI 1 x D-sub |
| Functii speciale | HDCP Difuzoare 1Wx2 |
| Tehnologie | Flicker-Free Low Blue Light AMA Eye Care Brightness Intelligence (B.I.) |
| Numar culori | 16.7 Milioane |
| Rata de refresh (maximala) | 56 - 75 Hz |
| Contrast dinamic | 20 000 000 : 1 |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 16 : 9 |
| Standarde | EPEAT TCO |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Inclinare | -5 - 20 grade |
| Dimensiune punct | 0.248 mm |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 489.5 mm |
| Latime | 391.6 mm |
| Lungime | 183 mm |
| Greutate | 3.7 Kg |
| Continut pachet | Cablu de alimentare 1 x Monitor |
Verifică stocul pe eMAG »
