Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED BenQ GW2780
Monitorul LED IPS BenQ GW2780 de 27 inch oferă rezoluție Full HD cu conexiuni HDMI și DisplayPort. Este echipat cu tehnologii Flicker-free și Low Blue Light pentru reducerea oboselii ochilor. Utilizatorii apreciază calitatea imaginii, marginile subțiri și piciorul stabil. Deși difuzoarele sunt considerate slabe, monitorul este apreciat pentru ergonomie și managementul cablurilor.
Utilizatorii au apreciat:
- Margini foarte subțiri, ideal pentru configurații multi-monitor
- Butoane fizice pentru setări, ușor de folosit
- Picior stabil cu sistem de management al cablurilor
- Tehnologii Flicker-free și Low Blue Light pentru protecția ochilor
- Calitate bună a imaginii cu culori echilibrate
- Mufă pentru căști de 3.5mm
- Multiple setări de imagine disponibile
- Design elegant și ergonomic
- Fiabilitate dovedită în timp
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Difuzoarele sunt de calitate foarte slabă
- Unele limitări în ajustarea ergonomică
- Calitate audio sub așteptări
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | BenQ |
| Contrast tipic | 1000:1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Diagonala | 27 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 19 kWh |
| Putere consumata | 32 W |
| Porturi video | 1 x VGA 1 x HDMI 1 x Display port |
| Porturi audio | 1 x 3.5 mm Mini-jack |
| Tehnologie | Low Blue Light Flicker-Free Technology |
| Functii speciale | Difuzoare |
| Rata de refresh (maximala) | 75 Hz |
| Numar culori | 16.7 Milioane |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Aspect imagine | 16 : 9 |
| Standarde | EPEAT Silver TCO 7.0 Energy Star 7.0 |
| Data ports | Kensington Lock |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Inclinare | 5° - 20° |
| Dimensiune punct | 0.311 mm |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 463 mm |
| Latime | 183 mm |
| Lungime | 612 mm |
| Greutate | 4.85 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Manual de utilizare 1 x VGA |
Vezi oferta »
