Monitor LED Dell AW3423DW
Monitor Gaming Curbat QD-OLED Dell Alienware 34", UWQHD (3440x1440), 175Hz, 0.1ms GTG, NVIDIA G-Sync ULTIMATE, Hub USB, 2x HDMI. DisplayPort, Pivot, VESA, negru
3.599lei Preț actual
3.299lei Cel mai mic preț din ultimul an · 19 nov 2025
29 ian 2026 Ultima dată la vânzare
14.05.2026 Actualizat
Verifică stocul pe eMAG »Disponibilitate eMAG
+ 9%
Arată grafic
03 iul
3999lei
11 iul
4647lei
01 aug
01 sep
05 sep
18 sep
26 sep
21 oct
06 nov
19 nov
24 nov
29 ian
Sunt afișate doar modificările de preț.
Verifică stocul pe eMAG »
Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Dell AW3423DW
Monitorul gaming curbat QD-OLED Dell Alienware de 34 inch oferă rezoluție 3440x1400 cu timp de răspuns de 0.1ms și tehnologie G-Sync. Utilizează un panou QD-OLED care oferă negru perfect, contrast infinit și culori vibrante. Curbura de 1800R și formatul 21:9 oferă o experiență imersivă. Utilizatorii apreciază calitatea imaginii excepțională și performanța în gaming, dar menționează câteva limitări precum rata de refresh de 144Hz și riscul de burn-in.
Utilizatorii au apreciat:
  1. Panou QD-OLED oferă negru perfect și contrast infinit
  2. Timp de răspuns ultra-rapid de 0.1ms
  3. Compatibil atât cu G-sync cât și cu FreeSync
  4. HDR400 TrueBlack cu peak de 1000 nits
  5. Format 21:9 și curbură 1800R pentru experiență imersivă
  6. Calitate excelentă a construcției
  7. Strat anti-reflexie eficient
  8. Vine cu toate cablurile necesare incluse
  9. Suport stabil, nu este “wobbly”
  10. Calibrat bine din fabrică
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
  1. Rată de refresh limitată la 144Hz
  2. Risc potențial de burn-in (deși redus față de OLED-urile clasice)
  3. Pixel refresh automat la fiecare 4 ore poate întrerupe utilizarea
  4. Ventilator încorporat pentru răcire (deși silențios)
  5. Preț ridicat
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
Specificații
Gama Gaming
Brand Dell
Contrast tipic 1M: 1
Tip iluminare fundal Quantum Dot OLED
Luminozitate 250 cd/m²
1000 cd/m²
Tip suprafata display Anti-reflex
Format ecran Ultra wide
Rezolutie optima 3440 x 1400
Tip rezolutie QHD
Tehnologie display OLED
Diagonala 34 inch
Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE Clasa G
Consum energie electrica / 1000 ore 42 kWh
Putere consumata 42.3 W
Porturi audio 1 x Audio in
1 x Line out
Porturi video 2 x HDMI
1 x Display port
Tehnologie G-sync
VESA Display HDR400
Functii speciale Curbat
Ambient Light Sensor
ComfortView Plus
AlienFX Lighting
Data ports 3 x USB 3.2 Gen 1
1 x USB 3.2 Gen 1 Tip-B upstream
Numar culori 1.07 billion‎
Rata de refresh (maximala) 175 Hz
Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala 178 / 178
Timp de raspuns 0.1 ms
Aspect imagine 21:9
Standarde RoHS
Montare pe perete 100 x 100 mm VESA
Inclinare 5° - 10°
Rotire -20°~+20°
Culoare Negru
Argintiu
Inaltime 52.52 cm
Latime 30.57 cm
Lungime 81.52 cm
Greutate 6.92 Kg
Inaltime ajustabila Da
Continut pachet 1 x Cablu HDMI
1 x Monitor
1 x Cablu Display port
1 x Cablu Mini-DisplayPort la DisplayPort
1 x Cablu usb 3.2 Gen 1 upstream
Produse similare la preț apropiat
+ 12%
06 oct
08 oct
14 oct
24 nov
28 nov
04 dec
10 dec
19 dec
08 ian
09 ian
14 ian
30 ian
Arată grafic
+ 42%
04 sep
05 sep
12 sep
17 sep
23 sep
02 oct
06 oct
01 nov
20 nov
25 nov
10 dec
10 apr
+ 1%