Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Lenovo 66E5GAC3EU
Monitorul LED IPS Lenovo 29" WQHD oferă o rată de refresh de 90Hz și tehnologie AMD FreeSync. Utilizatorii apreciază calitatea culorilor, luminozitatea și contrastul bun. Dispune de boxe integrate, suport ajustabil (Tilt/Swivel/Lift) și conectivitate DisplayPort. Principalul dezavantaj raportat este incompatibilitatea cu software-ul Lenovo Artery (Display Control Center), care nu detectează corect monitorul. De asemenea, unii utilizatori consideră că proporțiile (foarte lat dar puțin înalt) nu sunt ideale. În ciuda acestor limitări, calitatea construcției este apreciată.
Utilizatorii au apreciat:
- Culori, luminozitate și contrast foarte bune
- Rată de refresh de 90Hz
- Fără bleeding
- Boxe integrate cu sunet bun
- Suport ajustabil (Tilt/Swivel/Lift)
- Calitate bună a construcției
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Incompatibilitate cu software-ul Lenovo Artery
- Proporții considerate neideal (foarte lat dar puțin înalt)
- Delay audio sesizabil la începutul sunetului
- Piciorul de susținere nu este suficient de înalt pentru unii utilizatori
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | Lenovo |
| Contrast tipic | 1000 :1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Luminozitate | 300 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Format ecran | Ultra wide |
| Rezolutie optima | 2560 x 1080 |
| Tip rezolutie | WQHD |
| Tehnologie display | LED IPS |
| Diagonala | 29 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa D |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 15 kWh |
| Putere consumata | 36 W |
| Porturi audio | Nu |
| Porturi video | HDMI DP |
| Tehnologie | Freesync AMD FreeSync Lenovo Artery |
| Functii speciale | Difuzoare Kensington Lock |
| Numar culori | 16.7 M |
| Rata de refresh (maximala) | 90 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 4 ms |
| Aspect imagine | 21:9 |
| Data ports | Nu |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Inclinare | 5° - 22° |
| Rotire | 180° |
| Pivotare | Nu |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 507.2 mm |
| Latime | 214.9 mm |
| Lungime | 688.4 mm |
| Greutate | 6.3 Kg |
| Inaltime ajustabila | 150 mm |
| Continut pachet | 1 x Monitor |
Mai multe detalii »
